مقالات گردشگری

شاهرخ خان مدل تبلیغاتی این گوشی چینی شد!

شعبه هند Realme امروز اعلام نمود که شاهرخ خان (SRK) فوق ستاره بالیوود (SRK) را به عنوان سفیر برند خود در دسته گوشی های هوشمند انتخاب نموده است.

5 خرداد 1402

مهاجران در تهران

پارک شهر، قدیمی ترین پارک تهران، هر سال در این فصل میزبان پرندگان مهاجری است که هزاران کیلومتر را طی می نمایند و به این محدوده می آیند تا پروازشان جلوه های زیبایی از شاهکار طبیعت را در قلب مرکز رقم بزند.

4 خرداد 1402

اختصاص یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تکمیل موزه حیات وحش خراسان شمالی

ایسنا/ براساس آخرین گزارشات بدست رسیده، اختصاص یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تکمیل موزه حیات وحش خراسان شمالی صورت پذیرفت.

3 خرداد 1402

کتاب روح ناآرام؛ داستانی از زندگی در دوران استالینیسم

روسیه رازهای فراوانی را با خود حمل می نماید؛ کشوری که دوره هولناکی از استبداد را پشت سر گذاشته است و امروز هم با ساختاری استبدادی و فاسد دست به گریبان است. کتاب روح نا آرام به یکی از مهم ترین دوران ها در حکومت شوروی می پردازد. دورانی که میلیون ها نفر به...

31 اردیبهشت 1402

باغ خسرو شاهی یکی از جاذبه های دیدنی تهران به شمار می رود

سیری در ایران/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، باغ خسرو شاهی یکی از جاذبه های دیدنی تهران به شمار می رود.

29 اردیبهشت 1402

امروز روز من است

ریحانه با پدر و مادر و خواهرش راحله می خواستند به مسافرت بروند. از وقتی فهمیده بود مرتب از مادرش می پرسید: پس کی راه می افتیم؟

27 اردیبهشت 1402

اینجا یکی از مکان های اسطوره ای ایران است، بلاغ حک؛ چشمه ای که کیخسرو در آن تن شست

شازند در استان مرکزی به شهر هزارچشمه معروف است؛ در فصل بهار به علت آب شدن برف هایی که از زمستان به جای مانده اند این چشمه ها از همواره پرآب ترند.

26 اردیبهشت 1402

کشف بقایای یک جاده هفت هزار ساله در اعماق دریای نزدیک به سواحل کرواسی

ایسنا/ براساس آخرین گزارشهای بدست رسیده، کشف بقایای یک جاده هفت هزار ساله در اعماق دریای نزدیک به سواحل کرواسی صورت گرفت.

22 اردیبهشت 1402

13 پیشنهاد برای حفظ سلامتی خودتان در سفر ، با این روش از معضل آب به آب شدن خلاص شوید

تعطیلات یکی از برترین فرصت ها برای سفر کردن است اما متأسفانه کم نیستند افرادی که در روزهای سفر به علت مسمومیت، بی احتیاطی، رعایت نکردن بهداشت فردی، انتخاب نامناسب اقامتگاه و ... دچار مسائل ناشی از سفر شده و هیچ لذتی از تعطیلات نمی برند.

30 فروردین 1402

برترین قطب نما برای جهت یابی در سفر چیست؟

وقتی صحبت از سفر می گردد، داشتن یک قطب نما قابل اعتماد می تواند نجات دهنده باشد. وقتی سعی می کنید در یک مسیر ناآشنا مسیر خود را طی کنید، یک قطب نما خوب یک ابزار ضروری برای جهت یابی است. اما با وجود گزینه های بسیار زیاد، چگونه بهترین گزینه را انتخاب می کنید؟...

22 فروردین 1402

گلگشت از آبشار سرخ مجن تا چشمه هفت رنگ فرحزاد

خبرنگاران: اﮔﺮ از شاهرود ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺑﺴﻄﺎم رواﻧﻪ ﺷﺪﯾﺪ، ﺑﺮ ﺳﺮ راه ﺧﻮد ﯾﮏ دوراهی پیش رو دارﯾﺪ ﮐﻪ اﮔﺮ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ راﺳﺖ ﺑﺮوﯾﺪ، ﺑﻪ ﺑﺴﻄﺎم و اﮔﺮ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﭼﭗ ﺑﺮوﯾﺪ، ﺑﻪ روستای ﻣﺠﻦ ﻣﯽرﺳﯿﺪ. هدف از رﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﻣﺠﻦ، دﯾﺪن بافت پلکانی این...

14 فروردین 1402

قانون سه تایی چیست و چرا بازی ها در استفاده از آن زیاده روی می کنند؟

های فای راش (Hi-Fi Rush) یک بازی پرانرژی و لذت بخش است. ضرب آهنگ بی وقفه بازی آنقدر پرجوش وخروش است که می توانید با خیال راحت، در حالی که در مجمتع پرپیچ وخم وندلی تکنولوژی (Vandelay Technologies) مبارزه و سکوبازی می کنید، مغزتان را در حالت استندبای قرار دهید. ولی هرچه...

13 فروردین 1402

آشنایی با جشن سیزده بدر: فلسفه، آداب و غذاهای سنتی آن

سیزدهمین روز از فروردین ماه که افراد در کنار عزیزان شان در طبیعت جشن می گیرند، سیزده بدر نامیده می گردد. در تقویم های رسمی ایران، این روز به روز طبیعت شناخته می گردد و تعطیل رسمی است.

12 فروردین 1402

ساعت فعالیت موزه و باغ موزه های شهرداری تهران در نوروز 1402

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از فعالیت موزه ها، باغ موزه ها و خانه موزه های تحت پوشش شهرداری تهران در ایام نوروز و ماه رمضان تا ساعت 22 خبر داد.

25 اسفند 1401

ذخیره آبی سد کرج 14 درصد؛ طالقان 35 درصد، صرفه جویی کنید

نجفیان به ضرورت تقویت سفره های زیر زمینی استان البرز اشاره نمود و گفت: طرح های مختلفی برای خروج از بحران کم آبی در سفره های زیر زمینی به اجرا درآمده که طرح تغذیه مصنوعی دشت های فردیس و ساوجبلاغ از جمله آنها است.

24 اسفند 1401

همه چیز درباره سفرمارکت؛ بازار آنلاین سفر و گردشگری

دلتان برای یک سفر مجذوب کننده و لذت بخش تنگ شده است اما نمی دانید برنامه سفر خود را از کجا شروع کنید؟ می خواهید به یکی از شهرهای داخلی یا خارجی سفر کنید اما نمی دانید از کدام وب سایت می توان مقرون به صرفه ترین بلیط هواپیما را انتخاب کرد؟

23 اسفند 1401

سفر به کشور تایلند در فصل زمستان

بسیار سفر باید، تا پخته گردد خامی. اگر به این مصرع از شعر سعدی شیرازی اعتقاد دارید، سفر به تایلند را حتما در برنامه خود بگنجانید. تایلند، کشور فرهنگ های متنوع، معابد باشکوه و سواحل و کوهستان های زیبا است. سفر به این کشور، مانند یک ماجراجویی هیجان انگیز...

23 اسفند 1401

میز ملی گردشگری دریایی به هرمزگان واگذار شد

میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، میز ملی گردشگری دریایی به هرمزگان واگذار شد.

16 اسفند 1401

حکاکی نام داریوش بزرگ روی یک تکه سفال کشف شده در سرزمینهای اشغالی فاقد اصالت است

ایسنا/ براساس خبرهای واصله، حکاکی نام داریوش بزرگ روی یک تکه سفال کشف شده در سرزمینهای اشغالی فاقد اصالت است.

15 اسفند 1401

کشف یک دالان مخفی در هرم بزرگ مصر

مقام های حوزه باستان شناسی مصر در روز پنجشنبه کشف یک دالان مخفی 9 متری در نزدیکی ورودی اصلی هرم بزرگ 4,500 ساله خبر دادند که می تواند به اکتشافات بیشتری منجر گردد.

12 اسفند 1401
تعداد: (276)