7 میلیون دز واکسن پاستوکووک آماده تحویل به وزارت بهداشت است

به گزارش وبلاگ فروش، رییس انستیتو پاستور ایران گفت: هفت میلیون دز واکسن ایرانی - کوبایی پاستوکووک آماده تحویل به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

7 میلیون دز واکسن پاستوکووک آماده تحویل به وزارت بهداشت است

به گزارش گروه مالی وبلاگ فروش، دکتر علیرضا بیگلری اضافه کرد: این تعداد واکسن پس از انعقاد قرارداد به وزارت بهداشت تحویل خواهد شد.

وی ادامه داد: تا به امروز 15 میلیون دز واکسن پاستوکووک فراوری شده است که از این تعداد هشت میلیون تحویل وزارت بهداشت شده و بقیه هم آماده تحویل به این وزارتخانه است.

رییس انستیتو پاستور ایران، ظرفیت فراوری ماهیانه این واکسن را حدود پنج میلیون دز اعلام نمود و گفت: در صورت احتیاج، این ظرفیت را می توان افزایش داد.

وی درباره کارایی بسیار بالای این واکسن ایرانی - کوبایی گفت: در کارآزمایی بالینی ثابت شد که کارایی واکسن پاستوکووک بسیار بالا و قابل اتکا است.

توصیه کمیته علمی کرونا: در اولین فرصت دز یادآور را بزنند

عضو کمیته علمی کشوری کرونا ادامه داد: کمیته علمی کرونا به هموطنان توصیه کرد که در اولین فرصت دز یادآور واکسن کرونا را بزنند و آن را به هیچ وجه به تاخیر نیندازند.

وی با اشاره به اینکه دز سوم واکسن کرونا در اولین فرصت طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت باید تزریق گردد، گفت: مردم بعد از تزریق دو دز اصلی نسبت به دز سوم واکسن کرونا اقدام نمایند، به عباتی حتما واکسیناسیون خود را تکمیل نمایند تا احتمال ابتلا به بیماری کاهش یابد.

بیگلری بیان نمود: در صورتی که فردی مبتلا به بیماری کرونا گردد، عوارض بیماری کرونای او بسیار کمتر خواهد بود.

ضرورت انجام واکسناسیون بچه ها

وی با بیان اینکه آنالیز ها نشان می دهد سویه های تازه کرونا، درگیری بیشتری در گروه سنی کمتر از 18 سال ایجاد می نماید، توضیح داد: علاوه بر آنالیز های علمی، شرط احتیاط و عقل حکم می نماید که نسبت به واکسیناسیون بچه ها هم اقدام کنیم.

بیگلری تاکید نمود: بیماری کووید 19 نشان داده که رفتار ویروس به هیج عنوان قابل پیش بینی نیست، در نتیجه مردم با تزریق واکسن تا حدود زیادی خود را از عوارض بیماری در امان بدارند.

به گزارش ایرنا، پاستوکووک واکسن نوترکیب است که فاز های اول و دوم تست بالینی این واکسن فراوری مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران در کشور کوبا انجام شد. در فاز اول 40 داوطلب و در فاز دوم هم 920 داوطلب حضور داشتند. در این 2 فاز هم بی خطری واکسن و مشخص دز مناسب مورد ارزیابی نهاده شد.

فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن هم در ایران و هم در کوبا انجام شد که در کوبا 44 هزار داوطلب و در ایران 24 هزار داوطلب حضور داشتند. این مرحله در ایران در هشت شهر انجام شد.

این واکسن مجوز اضطراری را از سازمان غذا و داروی ایران دریافت نموده و در حال تزریق به هموطنان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "7 میلیون دز واکسن پاستوکووک آماده تحویل به وزارت بهداشت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 میلیون دز واکسن پاستوکووک آماده تحویل به وزارت بهداشت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید