کدام واکسن کرونا برای تزریق دز سوم مناسب است؟

به گزارش وبلاگ فروش، با افزایش شیوع اومیکرون، سویه تازه کرونا در ایران و کشورهای دیگر تاکید مقامات بهداشتی بر این است که افراد برای تزریق دز سوم واکسن اقدام کنند. اما واکسن های مناسب برای دز سوم واکسن کرونا کدام است؟

کدام واکسن کرونا برای تزریق دز سوم مناسب است؟

واکسن مناسب برای دز سوم واکسن کرونا

حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کشوری کرونا آذر ماه هم از موافقت کمیته علمی کرونا با تزریق دز سوم واکسن کرونا برای افراد بیشتر از 18 سال در کشور خبر داد. اما برخی در انتخاب دز سوم واکسن کرونا تردید داردند. برای آنها سوال است که واکسن های مناسب برای دز سوم واکسن کرونا کدام است و چه واکسنی بزنند ایمن تر می شوند؟

کمال حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اینکه دوز سوم مانند دزهای اول یا متفاوت از آن ها باشد هر دو از نظر علمی مورد تأیید است.

او گفت: بر اساس دستورالعمل اعلام شده از سوی وزارت بهداشت برای تزریق دز یادآور، کسانی که در نوبت اول و دوم، اسپوتنیک وی، سینوفارم، آسترازنکا و کووایران برکت تزریق کرده باشند، بهتر است دز سوم را هم از همان نوع اول تزریق کنند. البته با توجه به واردات کم بهارات و اسپوتنیک وی، واکسن های آسترازنکا یا پاستوکووک پلاس به عنوان دز سوم در نظر گرفته شده است.

چه کسانی می توانند آسترازنکا بزنند؟

پیش از این نیز مسعود ضیایی، رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر به ایسنا گفته بود: افرادی که واکسن بهارات تزریق کرده اند سه تا چهار ماه بعد از دز دوم باید واکسن آسترازنکا و یا پاستوکووک پلاس تزریق کنند.

او ادامه داد: افرادی که واکسن اسپوتنیک وی در دز اول و دوم تزریق کرده اند لازم است شش ماه پس از دز دوم واکسن آسترازنکا و یا پاستوکووک پلاس تزریق کنند.

ضیایی گفت: افرادی که برای دز اول و دوم واکسن سینوفارم تزریق کرده اند باید سه تا چهار ماه پس از تزریق دز دوم، واکسن های آسترازنکا، پاستوکووک پلاس و یا سینوفارم بزنند. آن دسته از افرادی که در دز اول و دوم کوو ایران برکت تزریق کرده اند لازم است سه تا چهار ماه پس از تزریق دز دوم، واکسن های آسترازنکا، پاستوکووک پلاس و یا کوو ایران برکت بزنند.

ورود محموله تازه آسترازنکا

روز گذشته نیز سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خبر داد که پنجشنبه 350 هزار دوز استرازنکا اهدایی از ژاپن و 193 هزار دوز اهدایی از یونان ترخیص شد تا پس از درج برچسب اصالت تحویل دانشگاه های علوم پزشکی شود؛ امشب هم 350 هزار دوز مابقی ترخیص می شود. البته فراموش نکنیم بهترین واکسن، در دسترس ترین واکسن است.

روز پنجشنبه نیز بهرام دارایی، رئیس سازمان غذا و دارو گفته بود که چندین میلیون دز واکسن آسترازنکا برای ادامه فرایند واکسیناسیون و تزریق به افرادی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند تهیه شده است و باز هم درخواست داده ایم.

منبع: تجارت نیوز

به "کدام واکسن کرونا برای تزریق دز سوم مناسب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام واکسن کرونا برای تزریق دز سوم مناسب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید