3 سناریو پیش پای سیدجلال حسینی

به گزارش وبلاگ فروش، یکی از تکراری ترین تصاویر این سال های فوتبال ایران، بالا بردن جام قهرمانی به وسیله جلال حسینی بود. کاپیتان پرسپولیس پیاپی کاپ های درو شده را روی دست بلند می کرد و آغازگر جشن های قهرمانی تیمش می شد؛ از لیگ و جام حذفی تا سوپرجام. همواره هم اینطور به نظر می رسید که روز اعلام خداحافظی او از فوتبال، بعد از بالا بردن یکی از همین جام ها خواهد بود.

3 سناریو پیش پای سیدجلال حسینی

فصل هجدهم زمانی که پرسپولیس دبل کرد و لیگ و حذفی را با هم برد، خیلی ها فکر کردند این برترین زمان برای خداحافظی جلال در اوج است.

شایعات زیادی در خصوص اعلام بازنشستگی او منتشر شد، اما حسینی موضوع را تکذیب کرد. او جام های قهرمانی نوزدهم و بیستم را هم بالای سر برد و البته در لیگ بیستم برترین آمار گلزنی در دوران بازی اش را به ثبت رساند! این قالی کرمان، نقش مؤثری در موفقیت های تیم داشت و همسو با علاقه طرفداران، خداحافظی اش را به تأخیر می انداخت. فرایند حرکتی پرسپولیس طوری بود که به نظر می رسید او حالا حالا ها می تواند جام بگیرد و بعد از بلند کردن یکی از آن ها فرصت لازم برای خلق قاب وداع را خواهد داشت، اما اوضاع بر وفق مراد پیش نرفت. پرسپولیس سال جاری هیچ جامی نگرفت و تورنمنت ها را یک به یک واگذار کرد؛ اول آسیا، بعد سوپرجام، بعد حذفی و آخر سر هم لیگ. موقعیت خود حسینی هم در این فصل متزلزل بود و او در مقاطع قابل توجهی روی نیمکت نشست.

در نتیجه حالا فصل برای جلال در حالی به سرانجام می رسد که او تکلیفی کاملا نامعین دارد؛ اینکه بماند یا بدون جام برود؟

در شرایط کنونی جلال حسینی چند گزینه پیش روی خودش دارد. او می تواند دست کم برای یک فصل دیگر به بازی برای پرسپولیس ادامه بدهد، چرا که به اذعان کارشناسان و بسیاری از طرفداران، نسبت به استاندارد های لیگ ایران همچنان از توانایی قابل قبولی برخوردار است. مگر بقیه مدافعان این لیگ چه کسانی هستند و چه فرمی دارند؟ یک گزینه دیگر برای او پیوستن به یک تیم دیگر، مثلا ملوان است؛ نخستین تیم حسینی در دوران حرفه ای که او همواره می گفت با پیراهن آن از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد نمود. گزینه بعدی ادامه حضور در پرسپولیس به عنوان مربی است؛ آنچه این سال ها زیاد در خصوصش شنیده ایم. راه آخر هم یک خداحافظی ساده و سنگین و شروع دوران بازنشستگی بدون پلن معین است. فاصله زیادی تا زمان تصمیم گیری جلال نداریم.

بدون تردید مهم ترین فاکتور در فرایند تصمیم گیری جلال حسینی، معین سرنوشت یحیی گل محمدی و به طور کلی کادرفنی پرسپولیس است. کاپیتان سرخ ها باید منتظر بماند و ببیند سرمربی نو کیست و او را می خواهد یا نه. یحیی همواره رابطه پرفراز و فرودی با ستاره ها داشته و شاید اگر او روی نیمکت سرخپوشان بماند، حسینی یک گام به بازنشستگی نزدیک تر گردد.

با این حال هنوز آینده خود گل محمدی هم معین نیست و هر روز شایعات ضدونقیضی در این مورد به گوش می رسد. نکته مهم دیگر اینکه در سرانجام فصل، قرارداد جاری جلال حسینی سرانجام خواهد یافت و در درجه اول، این باشگاه است که درصورت تمایل کادرفنی باید به حسینی پیشنهاد تمدید بدهد.

خیلی ها در انتظار تصمیم حسینی هستند؛ ادامه همکاری با پرسپولیس، رفتن به ملوان یا خداحافظی از فوتبال؟

همشهری

منبع: فرارو

به "3 سناریو پیش پای سیدجلال حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 سناریو پیش پای سیدجلال حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید