2 منطقه رکوددار آلودگی هوا در پایتخت، هشدار ها و علائمی که تهرانی ها باید جدی بگیرند

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس گروه سلامت هوای وزارت بهداشت گفت: هوای تهران امروز ناسالم است و مردم از تردد در سطح شهر خودداری نمایند.

2 منطقه رکوددار آلودگی هوا در پایتخت، هشدار ها و علائمی که تهرانی ها باید جدی بگیرند

عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار با بیان اینکه شاخص کیفی هوای تهران روز گذشته در ساعتی به 176 هم رسید، اظهار کرد: شاخص کیفیت هوا در 11 ایستگاه شهر تهران به بالاتر از 150 رسیده بود و ایستگاه پیروزی و شادآباد با عدد 180 بالاترین شاخص را در سطح شهر تهران داشتند.

شاهسونی ادامه داد:سال جاری 44 روز هوا ناسالم برای گروه های حساس، یک روز هوا ناسالم برای همه، 183 روز سالم و 25 روز تنها پاک بوده است که در مقایسه با سال گذشته تعداد روز های ناسالم برای گروه های حساس افزایش پیدا نموده است.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی این شرایط تا فردا ادامه خواهد داشت و توصیه ما به گروه های حساس این است که از تردد در سطح شهر خودداری نمایند.

او با توصیه به گروه های حساس برای روبرو کم با آلودگی هوا اظهار کرد: بیماران قلبی و ریوی، بچه ها، سالمندان و زنان حداقل فعالیت در معابر سطح شهر را داشته باشند چرا که بهترین راه پیشگیری خارج نشدن از منزل بوده و مصرف بعضی موادغذایی و از این دست توصیه ها خیلی موثر نیست.

شاهسونی با اشاره به علائمی که آلودگی هوا ایجاد می نماید، گفت: سوزش، تنگی نفس، سرفه های شدید و سرگیجه از علائم آلودگی هوا محسوب می گردد.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: پنج شنبه و آدینه اغلب خانواده برای گردش و تفریح از منزل خارج می گردد، اما با توجه به شرایط بد آلودگی هوای پایتخت درخواست ما از خانواده ها به ویژه والدین این است که از منزل خارج نشوند چرا که بچه ها بیشتر از بزرگسالان آسیب می بینند و افراد با پرهیز از روبرو با هوای آلوده مراقب سلامت خود باشند.

او اعلام کرد: افرادی که مجبورند در خارج از منزل فعالیت نمایند از ماسک های مخصوص P2 یا N95 استفاده نمایند.

شاهسونی توصیه کرد: مردم تا حد امکان از خودرو های شخصی استفاده ننمایند تا آلاینده ها کاهش پیدا کند و به عنوان وزارت بهداشت که متولی سلامت مردم است، از شهرداری می خواهیم تا طرح کنترل آلودگی هوا را اصلاح کند.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: باید طرح کنترل آلودگی هوای تهران اصلاح گردد و سایر دستگاه ها نیز به وظایف خود در چارچوب قانون هوای پاک عمل نمایند.

او یادآوری کرد: اقدامات مقطعی خوب است، اما باید میانگین غلظت آلودگی هوا را کاهش دهیم و اقدامات اثر بلند مدت داشته باشد.

توصیه های اورژانس در شرایط ناسالم هوا

خوراکی هایی که هنگام آلودگی هوا به داد بچه ها می رسند

مراقب باشید، این بیماری قاتل شماره سه مردم دنیاست/ سیگار و آلودگی هوا بیماری مزمن تنفسی را به جانتان می اندارند

دمنوش های پادزهر و سم زدا هنگام آلودگی هوا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "2 منطقه رکوددار آلودگی هوا در پایتخت، هشدار ها و علائمی که تهرانی ها باید جدی بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 منطقه رکوددار آلودگی هوا در پایتخت، هشدار ها و علائمی که تهرانی ها باید جدی بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید