کره های 60 میلیون دلاری تعیین تکلیف می شوند

به گزارش وبلاگ فروش، بررسی تخلف 60 میلیون دلاری شرکت لبنی هفته گذشته از سوی گمرک آغاز شده است.

کره های 60 میلیون دلاری تعیین تکلیف می شوند

وبلاگ فروش، شش ماه پیش بود که تخلف ارزی یک شرکت لبنی از سوی گمرک اعلام و رسانه ای شد. به گفته معاون فنی سابق گمرک این واحد لبنی 60 میلیون دلار ارز دولتی را با سند سازی تصاحب کرده است.

روح اله لطیفی سخنگوی گمرک گفت: براساس بررسی های دفتر ارزش گمرک بیش از 60 میلیون دلار بیشبود ارزش در بررسی واردات کره از سال 95 تا 98 گزارش شده که شامل 94 اظهارنامه مجزا می شود. کمیسیون باید هر اظهارنامه را با مستندات به صورت مجزا بررسی کند که با آغاز بررسی از روز چهارشنبه 29 دی ماه، برای سه اظهارنامه رای صادر شده است.

به گفته لطیفی، امروز و فردا نیز کمیسیون بدوی با حضور نمایندگان وزارت صمت، وزارت اقتصاد، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و نهاد های نظارتی تشکیل جلسه خواهند داد و به ترتیب به بررسی اظهارنامه ها خواهند پرداخت و رای نهایی خود را برای هر یک از آن ها صادر خواهند کرد.

این موضوع را از کمیسیون اختلافات گمرکی نیز پیگیری کردیم.

بخشی از تخلف 60 میلیون دلاری قبل از تخصیص ارز ترجیحی است!

مجتبی شیشه چی ها رئیس کمیسیون بدوی رسیدگی به اختلافات گمرکی گفت: مرداد ماه امسال پرونده ای در قالب 94 اظهارنامه به کمیسیون ارجاع شد که مربوط به سال های 95 تا 98 بوده است. 6 فقره از آن ها به سال 95، 22 فقره به سال 96، 19 فقره به سال 97 و 47 فقره به سال 98 مربوط است.

به گفته او، با توجه به اینکه نواقصی در پرونده ارجاعی به کمیسیون وجود داشت، اعضای کمیسیون که از نمایندگان گمرک، وزارت اقتصاد، وزارت صمت، اتاق بازرگانی و تعاون هستند، تصمیم گرفتند که این پرونده به 34 پرونده زیر مجموعه تفکیک شود که از روز چهارشنبه 29 دی ماه تا به امروز در خصوص تعدادی از آن ها رای صادر شده است.

کمیسیون در رای خود کاملا مستقل است. بدیهی است که صاحب کالا از حق اعتراض برخوردار است و می تواند پرونده را به کمیسیون تجدیدنظر ارجاع دهد. اگر کمیسیون تجدیدنظر نیز رای خود را صادر کند و مورد پذیرش صاحب کالا قرار نگیرد، این پرونده به دیوان عدالت اداری ارجاع داده می شود.

وبلاگ فروش اقتصادی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کره های 60 میلیون دلاری تعیین تکلیف می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره های 60 میلیون دلاری تعیین تکلیف می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید