وزیر خارجه چین: با کوشش های جدایی طلبانه تایوان مقابله می کنیم

به گزارش وبلاگ فروش، وزیر خارجه چین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از مقابله با کوشش برای جدایی تایوان سخن گفت.

وزیر خارجه چین: با کوشش های جدایی طلبانه تایوان مقابله می کنیم

وانگ یی، وزیر خارجه چین در سخنرانی خود در برابر مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ما بایستی از حافظ صلح باشیم و با جنگ به مقابله برخیزیم. ما بایستی از حقوق مشروع کشور ها برای تقویت پیشرفت حمایت کنیم. ما بایستی با روش های صلح آمیز به حل اختلاف ها و مشاوره بپردازیم.

وزیر خارجه چین در ادامه گفت: ما باید حامی نظامی چند جانبه در زمینه تجارت باشیم و برای یک اقتصاد دنیا باز کوشش کنیم. ما باید برای همکاری کوشش کنیم و از رویارویی بپرهیزیم؛ چرا که مجموعه ای چالش های دنیای در برابر ما واقع شده است.

وانگ یی در ادامه اضافه نمود: نباید دموکراسی و حقوق بشر را سلاحی برای تحقق اهداف سیاسی قرار دهیم. هیچ کشوری مافوق کشور دیگری نیست و نباید هیچ کشوری از قدرت خود برای قلدری علیه سایر کشور ها سوء استفاده کند.

وانگ یی در ادامه گفت: چین شریک تجاری بیش از 130 کشور بوده و موتور اصلی اقتصاد دنیا به شمار می رود. چین در حدود 30 درصد از رشد مالی سالیانه دنیا سهیم است. ما به اهداف و اصول منشور سازمان ملل و قوق بین الملل پایبند هستیم.

وزیر خارجه چین در مورد تایوان نیز گفت: تایوان بخش جدایی ناپذیر سرزمین چین به شمار میرود و کوشش های ملت ما برای بازگرداندن انسجام بین دو طرف متوقف نشده است. ما با هرگونه کوشش های جدایی طلبانه تایوان مقابله می کنیم و با ملت چین برای هرنقشه ای به منظور مداخله در امور مان مقابله می کنیم.

وبلاگ فروش بین الملل بین الملل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "وزیر خارجه چین: با کوشش های جدایی طلبانه تایوان مقابله می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه چین: با کوشش های جدایی طلبانه تایوان مقابله می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید