هتل یخی سوئد باز شد

به گزارش وبلاگ فروش، شکل دادن بیش از 500 تن برف و ساخت بیش از 200 کریستال یخ زدۀ دست ساز شش هفته زمان برد و در نهایت درهای هتل یخی 33 واقع در لاپلاند کشور سوئد در هفته جاری به روی مردم گشوده شد.

هتل یخی سوئد باز شد

24 هنرمند با استفاده از هزاران قطعه یخ حاصل ار رودخانه تورن برای ساخت این هتل همکاری کردند.

اتاق های هتل یخی اکنون برای اقامت شبانه آماده است و تا پنج ماه دیگر که یخ ها ذوب شوند و به رودخانه بازگردند، استفاده از این هتل امکان پذیر خواهد بود.

برای ساخت هتل یخیِ سال جاری از بیش از 30,000 متر مکعب یخ و برف استفاده شده است. هتل سال جاری یک گنبد یخی، یک باغ ژاپنی و قارچ های بزرگ الجثه را شامل می گردد.

هنرمندان از کشورهای مختلف جهان از جمله آلمان، بریتانیا، اسپانیا، شیلی، سنگاپور، ژاپن و کانادا در طراحی 12 سوئیت هنری این هتل نقش داشته اند.

نمونه شبیه به این سوئیت های شخصی پیش تر ساخته نشده است و این اتاق ها پس از این هم با فرا رسیدن بهار وجود نخواهند داشت.

به گزارش لونلی پلنت، هتل یخی 33 که در 16 دسامبر افتتاح شد در حقیقت سی وسومین دوره از ساخت هتل یخی است. علاوه بر 12 اتاق هنری، 24 اتاق ساده، یک سالن مجلل و یک سالن اصلی با 40 ستون یخی نیز در این هتل وجود دارد.

البته افرادی که در روزهای گرمتر سال به سوئد سفر می نمایند نیز همچنان می توانند از فضای مشابهی استفاده نمایند. علاوه بر بنای هتل یخی زمستانه که هر ساله بازخلق می گردد، بنای دیگری نیز وجود دارد که با عنوان هتل یخی 365 در تمام طول سال با 18 سوئیت به مردم خدمت رسانی می نماید.

در مجموع بیش از 70 هنرمند، ساختمان ساز و متخصص در خلق سی وسومین دوره از هتل یخی زمستانه باهمدیگر همکاری داشتند.

منبع: گردشبان

به "هتل یخی سوئد باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل یخی سوئد باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید