علت سانحه کشتی ایرانی در سنگاپور تعیین شد

به گزارش وبلاگ فروش، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر شرایط کشتی پایدار است و خدمه در صحت و سلامت کامل قرار دارند.

علت سانحه کشتی ایرانی در سنگاپور تعیین شد

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از میزان، طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی در خصوص آخرین شرایط کشتی به گل نشسته شهراز تحت پرچم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: پیرو به گل نشستن کشتی کانتینری شهراز متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 22 اردیبهشت ماه امسال در تنگه سنگاپور که علت آن انحراف از راستا اصلی دریانوردی بود، کمیته اضطرار سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بلافاصله تشکیل شد و اقدامات عملیاتی نجات را تحت کنترل گرفته است.

بدنه شناور به علت فشاور وارده بر سازه آسیب دیده است

وی ادامه داد: در این سانحه بدنه شناور به علت فشاور وارده بر سازه آسیب دیده، اما خوشبختانه هیچ مسئله ای برای خدمه شناور به وجود نیامده است و در عین حال اقدامات لازم برای آنالیز میزان خسارت وارده و چگونگی اقدام برای نجات شناور از سوی شرکت مربوطه در حال اجرا است.

  • اولویت اصلی در حال حاضر عملیات نجات کشتی است

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه اولویت اصلی در حال حاضر با عملیات نجات کشتی است، تاکید نمود: به همین علت شرکت مالک در حال رایزنی با شرکت های salvage بومی منطقه بوده و در حال حاضر شرایط کشتی پایدار است و خدمه در صحت و سلامت کامل قرار دارند.

اسلامی اضافه کرد: از آن جا که محل بروز سانحه در آب های کشور اندونزی است، سازمان بنادر و دریانوردی پیگیری های لازم را به وسیله سازمان های مسئول دریایی کشور این کشور و براساس قوانین و فرآیندهای بین المللی به منظور تسریع در صدور مجوزهای لازم جهت اعزام تیم نجات انجام داده است.

  • تشخیص علل و یا عوامل دخیل در بروز سانحه از همان ساعات ابتدایی

به گفته وی بر اساس مفاد کنوانسیون ایمنی جان اشخاص در دریا مصوب 1353ه ش، کشور ایران به عنوان کشور صاحب پرچم شناور، از همان ساعات ابتدایی بروز سانحه با تشکیل تیم آنالیز سانحه نسبت به تشخیص علل و یا عوامل دخیل در بروز سانحه پرداخت و تیم مربوطه پس از انجام و تکمیل عملیات نجات، آنالیز سانحه را مطابق با استانداردهای بین المللی برای معین علل بروز سانحه و ریشه یابی آن به عمل آورد و همچنین گزارش مبسوط آن را با اشاره به اقدامات فنی و عملیاتی بازدارنده به منظور عدم وقوع سوانح مشابه تهیه خواهد نمود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در انتها اعلام نمود: با توجه به برنامه ریزی های لازم توسط شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، کشتی پس از شناورسازی به حوضچه خشک جهت انجام تعمیرات لازم و ورود به عملیات بازرگانی اعزام خواهد شد تا با هماهنگی و نظارت این سازمان به عنوان مسئول پرچم و موسسه رده بندی، در کمترین زمان ممکن عملیات بازرگانی خود را از سر گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "علت سانحه کشتی ایرانی در سنگاپور تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت سانحه کشتی ایرانی در سنگاپور تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید