دنبال ثبت رکورد و تاریخ سازی نیستم، شرایط به سود قزاقستان بود

به گزارش وبلاگ فروش، ذبیح الله پورشیب سرگروه خستگی ناپذیر کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی قزاقستان دست به کار بزرگی زد. کاراته کایی که در 20 سالگی برای اولین بار روی سکوی نخست قاره کهن ایستاد، چهارشنبه گذشته آن هم در 33 سالگی یکبار دیگر همه رقبا را شکست داد و برای ششمین بار طلای آسیا را به گردن آویخت. تیم ملی کاراته ایران در مجموع کاتا و کومیته 17 فرصت برای کسب مدال در آلماتی داشت که تنها این پورشیب بود که مدال زرین طلا را کسب کرد. مردی از جنس تمرین و مدال های رنگارنگ؛

دنبال ثبت رکورد و تاریخ سازی نیستم، شرایط به سود قزاقستان بود

وی در خصوص این مدال طلا به وبلاگ فروش، خدا را شاکرم که شرمسار مردم عزیز ایران نشده و در این دوره از مسابقات نیز سربلند از تاتامی خارج شده و در هفتمین حضورم در فینال، برای ششمین بار روی سکوی قهرمانی آسیا ایستاده و طلا گرفتم. برای من هیچ چیز غیر از اهتزاز پرچم سه رنگ و مقدس ایران مهم نیست.

سرگروه تیم ملی کاراته ایران ادامه داد: وقتی روی سکو هستم و باد به این پرچم زیبا می وزد و می دانم که چقدر در این شرایط سخت برای مسروری مردم عزیز ایران این مقام ها مهم است، بیشتر مسرور می شوم و برای مسابقات بعدی انگیزه دو چندان می گیرم. برترین لحظه زندگی من ایستادن روی سکوی قهرمانی و کسب مدال در میادین مختلف است، ولی وقتی از این سکو پایین می آیم، همه چیز تمام می گردد، مسروری انتها یافته و با انگیزه مضاعف برای مسابقات بعدی کوشش و مبارزه می کنم.

پورشیب اضافه نمود: من با تمرین سخت عجین شده ام، قبل از مسابقات آسیایی و در فاصله سه روز به اعزام در تمرینات آسیب دیدم که دکتر نصر پزشک تیم ملی خیلی زحمت کشید تا به این رقابتها رسیده و با کمترین مشکل مبارزه نموده و به مدال طلا دست پیدا کنم و جا دارد از این پزشک حاذق صمیمانه تشکر کنم.

سرگروه تیم ملی کاراته در خصوص سطح فنی رقابتهای قهرمانی آسیا گفت: همه کشورها و کاراته کاها برای کسب پیروزی و رسیدن به مدال در هر تورنمنتی شرکت می نمایند، هیچ کس برای باخت به روی تاتامی نمی رود. این موضوعی است که باید همواره مد نظر قرار داد. در هیچ تورنمنتی مدال را برای کاراته کا کنار نمی گذارند. در این دوره نیز شاهد بودیم که کشورهای مختلف با سرمایه گذاری خوب و با برترین نفرات خود به میدان آمده بودند و در کل شاهد رقابتهای مجذوب کننده و سطح بالایی بودیم.

وی با بیان اینکه معتقدم آنها که نقد می نمایند باید مسابقات را ببنید، با اطلاع از کیفیت فنی رقبا و قضاوت ها می توان انتظار یک نقد خوب و قوی را داشت، ادامه داد: کسب موفقیت های با ارزش و متعدد طی سالهای گذشته باعث بالا رفتن توقع از تیم ملی کاراته شده و این خیلی خوب است که به ما هم انگیزه می دهد، ولی در کسب یک نتیجه خیلی مسائل مهم است، داوری، نداشتن تمرکز، اشتباهات فردی و… اما به جرأت می توان گفت که در فینال کومیته تیمی قزاق ها از شرایط میزبانی به خوبی استفاده کردند. به هیچ عنوان قصد توجیه و بهانه ندارم، همانگونه که گفتم اشتباه فردی هم داشتیم ولی میزبان بیشترین بهره را از اشتباهات داوری برد. اما نکته خیلی مهم اینکه همه اعضای تیم برای موفقیت هر چه در توان داشتند گذاشتند و کسی کم کاری نکرد.

قهرمان سال 2021 آسیا در خصوص اینکه تا چه زمانی قصد حضور در تیم ملی را دارد، گفت: آمادگی ذهنی، بدنی و زندگی حرفه ای به همراه افکار حرفه ای باعث تداوم موفقیت من شده است. به واقع می گویم که سن برای من یک عدد است. در زندگی همواره به خودم متکی بوده و برای موفقیت در تیم ملی و مسابقات مختلف سخت تمرین می کنم و تا زمانی که مفید باشم و توان یاری به تیم ملی یاری را داشته باشم، در خدمت تیم ملی هستم. در سالهای متمادی با مربیان مختلف و پرشماری کار کردم و از تجریبات بزرگان کاراته ایارن برترین استفاده را کردم تا همواره خودم را در بالاترین سطح حفظ کنم. هیچ وقت کم نگذاشتم.

پورشیب در انتها گفت: از مسئولان فدراسیون، کادر فنی و همه کسانی که در راستا موفقیت تیم ملی و بنده در این مدت مؤثر بودند تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دنبال ثبت رکورد و تاریخ سازی نیستم، شرایط به سود قزاقستان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنبال ثبت رکورد و تاریخ سازی نیستم، شرایط به سود قزاقستان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید