روحانی: آمریکا ناگزیر است از فشار حداکثری بر ایران دست بردارد ، شرایط سخت کنونی به انتها خواهد رسید

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس جمهور با اشاره به روابط همه جانبه و روبه گسترش ایران و هندوستان بر ضرورت کوشش در راستای توسعه و تحکیم بیش از پیش مناسبات تهران-دهلی نو تاکید نمود.

روحانی: آمریکا ناگزیر است از فشار حداکثری بر ایران دست بردارد ، شرایط سخت کنونی به انتها خواهد رسید

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ فروش، حسن روحانی روز دوشنبه در ملاقات سابرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند، روابط دو کشور را محبت آمیز، صمیمی و دیرینه دانست و گفت: تردیدی وجود ندارد که با اراده مستحکم دو دولت و دو ملت بزرگ ایران و هند در آینده روابط و همکاری های فی مابین بیش از پیش توسعه خواهد یافت.

رئیس جمهور برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های ایران و هند را موجب تحرک در راستا توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور مطرح نمود و گفت: همیشه تعامل و مذاکرات مسئولان دو کشور نتیجه های مثبتی در گسترش بیش از پیش روابط و همکاری های تهران - دهلی نو داشته است.

روحانی توضیح داد: باید کوشش کنیم تا روابط تجاری و مالی دو کشور در سطح مطلوب و مورد انتظار قرار گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به همکاری های ایران و هند در منطقه چابهار، گفت: تکمیل راه آهن چابهار به زاهدان و اتصال آن به راه آهن سراسری ایران می تواند علاوه بر ارتقاء صندلی بندر چابهار، موجب تحول در همکاری های تجاری منطقه و انتقال کالا از راستای کوتاه تر و ارزان تر گردد که خوشبختانه امروز کوشش مضاعفی برای تحقق آن در حال اجرا است.

روحانی با بیان اینکه تأمین و حفظ امنیت منطقه موضوعی حائز اهمیت برای ایران و هند است، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در این راستا طرح صلح هرمز که می تواند راه حلی برای حفظ امنیت و ثبات پایدار در منطقه باشد را ارایه نموده است.

رئیس جمهور ادامه داد: ایران به دنبال کاهش تنش ها و تأمین وحفظ امنیت پایدار در منطقه بویژه در خلیج فارس و دریای عمان است.

روحانی همکاری های چندجانبه ایران و هند با دیگر کشور ها را مهم دانست و گفت: در شرایط کنونی که آمریکا با تحریم های یک جانبه علیه ملت ها قرار گرفته است، باید کوشش کنیم که روابط و همکاری های فیمابین را به خوبی حفظ نموده و ادامه دهیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مطمئناً این شرایط گذراست و آمریکا ناگزیر است دیر یا زود، قبل یا بعد از انتخابات ریاست جمهوری اش دست از فشار حداکثری بر ایران بردارد.

سابرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند نیز در این ملاقات با ابلاغ سلام های آقای نارندرا مودی نخست وزیر هند به روحانی، کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور را نشستی سازنده و تأثیرگذار برای برطرف مسائل پیش رو در راستا همکاری های تهران - دهلی نو دانست و گفت: باید برای حفظ و توسعه بیش از پیش مناسبات و همکاری های دو کشور در بخش های مختلف بویژه تجاری و مالی کوشش کنیم.

وزیر امور خارجه هند با اشاره به اینکه ایران و هند می توانند همکاری های فیمابین را گسترش دهند، بر ضرورت کوشش در راستای ارتقاء همکاری بخش های دولتی و خصوصی دو کشور تأکید کرد.

جایشانکار با بیان اینکه توسعه روابط بانک های ایران و هند در گسترش مناسبات و همکاری های تجاری و مالی فیمابین حائز اهمیت است، اضافه کرد: خوشبختانه امروز همکاری های ایران و هند در منطقه چابهار به خوبی در حال اجرا است و باید در راستای تسریع در اجرای پروژه ها در این منطقه کوشش کنیم.

وزیر امور خارجه هند با بیان اینکه مطمئناً شرایط سخت کنونی به خاتمه خواهد رسید، گفت: ایران و هند روابطی صمیمی و کهن با هم دارند و با وجود همه مسائل ایران همچنان پایدار و نیرومند و باثبات خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روحانی: آمریکا ناگزیر است از فشار حداکثری بر ایران دست بردارد ، شرایط سخت کنونی به انتها خواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: آمریکا ناگزیر است از فشار حداکثری بر ایران دست بردارد ، شرایط سخت کنونی به انتها خواهد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید