حرکت قطار خودران بر ریل های مجازی

به گزارش وبلاگ فروش، در چین قطاری خودران راه اندازی شده که با یاری طیفی از حسگرهای مختلف روی ریل های مجازی حرکت می نماید که تخمین زده می گردد این قطار روزانه 10 هزار مسافر را جابه جا کند.

حرکت قطار خودران بر ریل های مجازی

یک قطار خودران و نوآورانه برای نخستین بار در چین افتتاح شده که روی ریل های مجازی حرکت می نماید.

نخستین بار طرح اولیه عجیب مربوط به لوکوموتیوی که با یاری شبکه ای از حسگرها (به جای ریل های معمول) حرکت می نماید، 2 سال قبل رونمایی شد. اما بالاخره این طرح اولیه در ماه جاری به طور واقعی اجرا شده است.

قطارART T1 ابعاد جاده را رصد می نماید و به جای آنکه روی ریل های مخصوص حرکت کند، جهت حرکتش را برنامه ریزی می نماید.

ریل مجازی مربوط به این طرح در مسافتی 17.7 کیلومتری در وسط شهر ییبین قرار داد و هزینه ساخت آن حدود 120 میلیون پوند(1.128 میلیارد یوان) تخمین زده می گردد.

در حال حاضر یک لوکوموتیو ران در قطار حضور دارد، اما آن را کنترل نمی نماید. لوکوموتیوران باید هوشیار باشد تا در صورت اضطرار کنترل قطار را برعهده گیرد. اگر قطار از جهت طراحی شده، خارج گردد یا با مانعی روبرو گردد، به طور اتوماتیک به شرایط کنترل دستی منتقل می گردد.

این قطار هم مانند خودروهای خودران با یاری ترکیبی از LIDAR و GPS در خیابان ها جهت یابی می نماید. تخمین زده می گردد روزانه 10 هزار مسافر از قطار جدید استفاده نمایند. هنگامیکه این لوکوموتیو به شبکه قطارهای سریع السیر متصل گردد، تعداد مسافران روزانه آن به 25 هزار نفر می رسد.

خط قطار Yinbin ART T1 با سرعت 70 کیلومتر برساعت حرکت می نماید و قابلیت جابه جایی 300 مسافر را دارد.

شرکت CRRC چین، سیستم ریل قطار را ابداع نموده کهART یا سیستم حمل ونقل ریلی سریع خودران نامیده می گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "حرکت قطار خودران بر ریل های مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت قطار خودران بر ریل های مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید