الزامات جدید برای واردکنندگان لاستیک

به گزارش وبلاگ فروش، خبرنگاران: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت که از این پس واردکنندگان انواع لاستیک سبک و سنگین قبل از عرضه به بازار باید قیمت کلیه محصولات را در سامانه 124 ثبت کنند.

الزامات جدید برای واردکنندگان لاستیک

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اینسازمان در اطلاعیه ای با عنوان الزام واردکنندگان لاستیک به ثبت قیمت در سامانه 124 گفت که با توجه به ضرورت اعلام قیمت انواع تایرهای وارداتی شرکت های واردکننده تایر در سامانه 124.IR، و در راستای کنترل، نظارت و مدیریت بازار عرضه این محصولات و جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب ، ضمن تاکید بر لزوم رعایت ضوابط قیمت گذاری کالاهای وارداتی هیأت تعیین و تثبیت قیمت ها و سود مجاز مندرج در پورتال این سازمان به نشانی CPPO.mimt.gov.ir ، کلیه واردکنندگان انواع تایر ، موظف هستند قیمت مصرف کننده محصولات خود را در سامانه 124 بارگذاری کنند.

از آن جایی که انواع لاستیک خودرو اعم از سنگین و سبک در زمره کالاهای اولویت دار و مشمول قوانین تعزیری شامل احتکار، گرانفروشی ، اختفاء ، امتناع از عرضه کالا و .... قرار داشته ، لذا در صورت مواجهه ناظران و بازرسان با تخلفات مزبور، مطابق با قانون و مقررات جاری مراتب قابل پیگرد و برخورد قانونی توسط دستگاه های نظارتی است.

در پایان یادآور می شود ستاد خبری این سازمان با شماره 124 در سراسر کشور آمادگی دارد تا ضمن دریافت گزارش ها، شکایات و پیشنهادهای مردمی نسبت به رسیدگی به آنها در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "الزامات جدید برای واردکنندگان لاستیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزامات جدید برای واردکنندگان لاستیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید