اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولت

به گزارش وبلاگ فروش، مدیرکل اجرایی کمیسیون های ماده 100 جزییات لایحه اصلاحی مقررات کمیسیون های ماده 100 را تشریح کرد.

اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولت

امیر مغانلو در گفت وگو با وبلاگ فروش، در خصوص پایان تغییر قانون کمیسیون ماده 100 با بیان این که شهرداری تهران یک لایحه رسیدگی به ساخت وسازهای غیرمجاز ارائه کرد، گفت: اما بعد از آن طی جلسات مشترک فی مابین شهرداری، وزارت کشور و قوه قضاییه مقرر شد که به طور عمده مقررات و قوانین ماده 100 مورد بازنگری قرار گیرد.

وی با بیان این که لایحه اصلاحیه ماده 100 آماده شده که در حال حاضر در کمیسیون زیربنایی دولت در حال رسیدگی است و بعد از آن برای تصویب به مجلس شورای اسلامی فرستاده می گردد، در خصوص ویژگی های لایحه جدید اظهارکرد: در این لایحه شهرداری تبدیل به ضابط قضایی می گردد و می تواند در صورت مشاهده تخلفات در فرآیند ساخت وساز رأسا وارد شده و به مسأله رسیدگی کند.

مدیرکل اجرایی کمیسیون های ماده 100 اضافه نمود: در این لایحه پیش بینی شده است که به مالکان دارای تخلفات، انشعاب دائمی آب، برق و گاز داده نمی گردد و این املاک نمی تواند معامله گردد که این موضوع در دفاتر اسناد رسمی مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

مغانلو با بیان این که در لایحه جدید در صورت تخلف عوامل ساخت وساز همچون ناظرین و غیره، جرائمی برای آنها پیش بینی شده است، گفت: در صورت تصویب این لایحه همه آراء کمیسیون 100 که تا الان معطل مانده معین تکلیف می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید