6 گزینه غذایی موثر برای خلاص شدن از کسالت صبحگاهی

به گزارش وبلاگ فروش، برای خیلی از افراد پیش آمده که با وجود استراحت کامل شبانه، باز هم در هنگام صبح هنگام دچار احساس خواب آلودگی می شوند و نوشیدن قهوه را برای برطرف این حالت انتخاب می نمایند.

6 گزینه غذایی موثر برای خلاص شدن از کسالت صبحگاهی

به گزارش prevention، در واقع انتخاب مواد غذایی نادرست مانند قهوه شیرین فرد را در تمام طول روز بی انرژی خواهد نمود. در عوض بعضی از مواد غذایی وجود دارند که خاصیت آن ها در شاداب ماندن روزانه بیشتر از قهوه است.

بلغور جو: یک خوراکی مناسب برای مبارزه با خستگی بلغور جو دوسر است. این ماده غذایی حاوی کربوهیدرات های پیچیده و با کیفیت است که در بدن به عنوان گلیکوژن ذخیره شده و به عنوان سوخت برای مغز و ماهیچه ها در طول روز استفاده می شود. به علاوه، بلغور جو شامل مواد مغذی مهم مانند پروتئین، منیزیم، فسفر و ویتامین ب 1 است که به تقویت سطوح انرژی یاری می نماید.

سرکه سیب: مخلوط سرکه سیب همراه با آب و عسل نه تنها یک درمان سنتی محسوب می شود و برای حفظ سلامت عمومی بدن مفید است، بلکه اسیدآمینه ها و پتاسیم موجود در این سرکه منجر به برطرف خواب آلودگی و خستگی هنگام صبح می شود.

دانه چیا: حاوی اسید های چرب امگا 3 برای تقویت مغز است که می تواند به افزایش هوشیاری هنگام صبح و برطرف خستگی شبانه یاری کند. البته مزایای تخم چیا به همینجا محدود نمی شود و مصرف آن منجر به هیدراته ماندن و جذب و هضم سریع تر مواد غذایی و تبدیل غذا به انرژی می شود.

آب: مصرف آب ساده ترین راه برای یاری به بیدار شدن بهتر هنگام صبح است. حتی کم آبی خفیف در بدن می تواند احساس ناهوشیاری را بیشتر کند. در واقع بسیاری از ما هنگام بیدار شدن از صبح دچار درجاتی از کم آبی بدن هستیم. اگر می خواهید از آبی که می نوشید، بیشتر استفاده کنید، کمی لیمو به آب اضافه کنید. این کار به دستگاه گوارش یاری می نماید و برخورداری از دستگاه گوارشی قوی، مهم ترین نکته در بالا نگه داشتن سطح انرژی محسوب می شود.

نعناع: سبزی های دارای برگ های سبز تیره از جمله مواد غذایی انرژی بخش محسوب می شوند و در دسترس قرار دارند. این سبزی ها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند. اگر زمانی برای تهیه یک ظرف بزرگ سالاد ندارید، چند سبزی را با مخلوط کن هم بزنید یا آب بگیرید و آن را بنوشید.

تخم مرغ: شما می توانید انرژی مورد احتیاج برای بدن و مغز را به وسیله یک صبحانه کامل به دست آورید؛ صبحانه ای که در آن پروتئین و چربی وجود داشته باشد؛ زیرا پروتئین و چربی برای تامین انرژی بدن ضروری هستند. تخم مرغ در این میان گزینه مناسبی است و اگر می خواهید مدت طولانی تری انرژی داشته باشید، کمی هم کربوهیدرات به صبحانه خود اضافه کنید و از مصرف مواد غذایی شیرین و فرآوری شده در وعده صبحانه بپرهیزید.

منبع: فرارو

به "6 گزینه غذایی موثر برای خلاص شدن از کسالت صبحگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 گزینه غذایی موثر برای خلاص شدن از کسالت صبحگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید