30 هزار طرح اشتغال برکت برای اقشار اجتماعی ویژه

به گزارش وبلاگ فروش، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرای بیش از 30 هزار طرح اشتغال برای اقشار اجتماعی ویژه اطلاع داد.

30 هزار طرح اشتغال برکت برای اقشار اجتماعی ویژه

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فروش، محمد ترکمانه ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: بنیادبرکت امسال 30 هزار و 500 طرح اشتغال زایی اجتماع محور را برای اقشار اجتماعی ویژه و آسیب پذیر در سراسر کشور اجرا می نماید.

وی یادآور شد: این اقشار اجتماعی ویژه و آسیب پذیر شامل زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت کشان، خانواده شهدا و ایثارگران، طلاب و خانواده هایشان، معلولین و خانواده های دارای معلول، خانواده بچه ها بازمانده از تحصیل و افرادی که مهاجرت معکوس نموده و به روستاهایشان بازگشته اند می گردد.

ترکمانه تاکید نمود: اجرای این 30 هزار و 500 طرح اشتغال زایی ایجاد 105 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را برای این اقشار ویژه و سایر افراد در پی دارد.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، حجم کل سرمایه گذاری برای راه اندازی طرح های اشتغال اقشار اجتماعی ویژه و آسیب پذیر در امسال 54 هزار و 900 میلیارد ریال است.

وی با تاکید بر حمایت بنیاد برکت از اقشار اجتماعی ویژه گفت: بنیاد در سال 1400 نیز نزدیک به 29 هزار طرح اشتغال را برای این اقشار راه اندازی نموده است.

ترکمانه توضیح داد: 80 درصد فعالیت های بنیاد برکت بر توانمندسازی مالی، اشتغال و معیشت مردم متمرکز است و اشتغال زایی مأموریت اصلی بنیاد به شمار می رود.

مدیرعامل بنیاد برکت با ارائه آماری درباره عملکرد این بنیاد در حوزه اشتغال بیان نمود: تا به امروز 190 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در منطقه ها محروم و روستایی کشور اجرا شده که ایجاد قریب به 600 هزار فرصت شغلی خرد و خانگی را در پی داشته است.

وی اضافه نمود: امروزه شبکه تسهیل گران بنیاد برکت با 32 هزار مقام و مسئول محلی در ارتباط مستمر هستند.

ترکمانه با تاکید بر فعالیت بنیاد برکت در سراسر کشور اعلام نمود: 12 هزار روستا و 390 شهرستان در تمامی استان ها تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "30 هزار طرح اشتغال برکت برای اقشار اجتماعی ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 هزار طرح اشتغال برکت برای اقشار اجتماعی ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید