گام های جدی معاونت علمی و فناوری در حمایت از شرکت های دانش بنیان

به گزارش وبلاگ فروش، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به برنامه های این معاونت در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: قانون جهش فراوری دانش بنیان در کشور بعنوان یک منبع قابل استناد برای توسعه شرکت های دانش بنیان در کشور پایه ریزی شده است.

گام های جدی معاونت علمی و فناوری در حمایت از شرکت های دانش بنیان

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ فروش، پنجمین جلسه ستاد ویژه برطرف موانع، تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان به ریاست معاون اول رییس جمهوری و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار گردید.

محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری در این جلسه که سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و بعلاوه مسئولان دستگاه های مربوطه حضور داشتند، با اشاره به نام گذاری سال 1401 به عنوان فراوری؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین و با تأکید بر بهره گیری از بعضی فرصت های موجود در بودجه امسال برای یاری به توسعه دانش بنیان در کشور، اضافه کرد: تا به امروز توجه کافی به توسعه شرکت های دانش بنیان در بودجه جاری کشور نشده است و بدنبال آن هستیم تا در بودجه ریزی سالانه دولت توازنی در اختصاص بودجه معاونت علمی و فناوری با سایر دستگاه ها و بخش ها به وجود آید.

وی بعلاوه ابراز کرد: با در اختیار گذاشتن امکانات اقتصادی و زیرساختی به حوزه دانش بنیان، تمامی وزارتخانه ها موظف به دانش بنیان کردن دستگاه های متبوع خود و بعلاوه اشتغال زایی در این بخش هستند.

گام های جدی معاونت علمی و فناوری در حمایت از شرکت های دانش بنیان

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز در این جلسه با اشاره به برنامه های معاونت علمی و فناوری در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید نمود: خوشبختانه با کوشش های دولت سیزدهم، قانون جهش فراوری دانش بنیان در کشور بعنوان یک منبع قابل استناد برای توسعه شرکت های دانش بنیان در کشور پایه ریزی شده است.

وی ادامه داد: با همکاری سازمان برنامه و بودجه و تخصیص اعتبارات لازم در راستای تحقق قانون جهش فراوری دانش بنیان و با ورود و یاری شرکت های دانش بنیان و درآمدزایی به وسیله صادرات مواد و محصولات فراوریی این شرکت ها، ضمن توسعه زنجیره ارزش فراوری، کشور از مرحله خام فروشی عبور خواهد نمود. به طوری که زمینه ایجاد اشتغال و خلق ارزش اضافه کرده و صادرات فراهم گردد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این جلسه ضمن آنالیز شرایط بودجه و تخصیص منابع اقتصادی این معاونت، گزارشی از تصویب آیین نامه های اجرای مرتبط با قانون بودجه شرکت های دانش بنیان و منابع لازم جهت اجرای قانون جهش فراوری دانش بنیان ارائه کرد.

بعلاوه آخرین اقدامات اجرا شده در ستاد ویژه برطرف موانع، تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان در دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف در حوزه های بومی سازی، پروژه های پیشران و اکوسیستم، اقدامات اجرایی قانون جهش فراوری دانش بنیان و بعلاوه محور های اصلی قانون جهش فراوری دانش بنیان از جمله تقویت ابزار های اقتصادی، توسعه زیرساخت های مورد احتیاج، برطرف موانع فعالیت های دانش بنیان و توسعه بازار محصولات و خدمات دانش بنیان بحث و آنالیز شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گام های جدی معاونت علمی و فناوری در حمایت از شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام های جدی معاونت علمی و فناوری در حمایت از شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید