کلاهبرداری با عکس خودرو های لوکس

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری فردی که 7 میلیارد و 500 میلیون ریال از کاربران شبکه های اجتماعی به بهانه خرید خودرو های لوکس کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

کلاهبرداری با عکس خودرو های لوکس

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فروش، سرهنگ تورج کاظمی درباره جزئیات دستگیری این فرد کلاهبردار گفت: روز سیزدهم شهریور ماه سال جاری خانم جوانی با در دست داشتن پرونده ای از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ناحیه 31 تهران به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد که فروردین ماه سال جاری در شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی که مدعی بوده فروشنده خودرو های لوکس خارجی است و با دریافت پلاک گذر موقت می تواند خودرو های گران قیمت را به تهران بفرستد، آشنا شده است. او ادامه داد که این فرد از طریق شبکه اجتماعی واتس آپ تعدادی عکس از خودرو های لوکس و گران قیمت برایش ارسال کرده و پس از چندین مرتبه گفتگو و برای خرید خودرویی توافق کرده و قرار شده تا خودرویی را خریداری و پس از انجام کار های گمرگی و دریافت پلاک گذر موقت، به تهران بفرستد.

رئیس پلیس فتا پایتخت در ادامه درباره دیگر اظهارات شاکی گفت: او همچنین گفت که فروشنده خودرو به بهانه های مختلفی مثل انجام مراحل اداری، اخذ پلاک موقت و ... مبلغ یک میلیاد و 200 میلیون ریال از او دریافت کرده است، اما با گذشت 6 ماه خودرویی را دریافت نکرده است. شاکی پس از ارائه این اظهارات به پلیس گفت که در همین مراحل به ادعا های فروشنده مشکوک شده و به گمرک مراجعه کرده است، در این زمان متوجه شده خودرویی با مشخصاتی که این فرد اعلام کرده در گمرک وجود ندارد و ثبت نشده است.

سرهنگ کاظمی با اشاره به اینکه ماموران پس از شنیدن ادعا های شاکی تحقیقات را برای شناسایی هویت و مخفیگاه متهم آغاز کردند تاکید کرد و گفت: ماموران در تحقیقات پلیسی، مخفیگاه این مرد را که ساکن تهران بود، شناسایی کردند و در پایش های اطلاعاتی متوجه شدند که پرونده های مشابه دیگری در پلیس فتا پایتخت به همین شیوه طرح شده است. همچنین در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، ماموران متوجه شدند که متهم قصد دارد به یکی از استان های کشور متواری و مخفیگاه خود را تغییر دهد، بنابراین تحقیقات اجرا شده در اختیار مقام قضائی قرار داده شد و دستور دستگیری متهم اخذ شد.

وی اضافه کرد: با دریافت دستور قضائی ماموران پلیس فتا متهم را روز ششم آذر ماه در فرودگاه مهر آباد درحالی که قصد داشت سوار هواپیما شده و از این طریق تهران را ترک کند، دستگیر کردند.

بر اساس گزارش سایت پلیس رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: متهم تا به امروز به 5 فقره کلاهبرداری به همین شیوه و به مبلغ 7 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتراف کرد.

سرهنگ کاظمی با اشاره به اینکه فضای مجازی یک فضای خطرناک و بی ثبات برای افرادی که از سطح سواد رسانه ای کمتری برخوردارند است، شرح داد: کلاهبرداران با سوء استفاده از عدم آگاهی کاربران و جلب اعتماد آنان با استفاده از روش هایی مختلف در وهله اول اعتماد طرف مقابل را جلب و سپس کلاهبرداری می کنند. شهروندان معاملاتشان را در فضای حقیقی پس از انجام استعلام های لازم و احراز هویت افراد انجام دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کلاهبرداری با عکس خودرو های لوکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با عکس خودرو های لوکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید