کاهش 70 درصدی تورهای ورودی

به گزارش وبلاگ فروش، در روزهای کم مسافر، تورهای ورودی با کاهش 70 تا 80 درصدی ورود گردشگران روبه رو هستند.

کاهش 70 درصدی تورهای ورودی

پس از آغاز دولت یازدهم و انتخاب دیپلماسی لبخند از طریق رییس جمهور، چهره نوی از ایران به جهانیان نشان داده شد. این چهره نو چنان تاثیری در گردشگری داشت که فعالان این حوزه از افزایش تورهای ورودی خبر دادند. این افزایش ورود گردشگران تا سال جاری ادامه داشت چنانکه از 15 تا 45 درصد در استان های مختلف متفاوت بود. اما همه یک صدا از افزایش تعداد گردشگران خارجی خبر می دادند. 6 ماه نخست سال جاری نیز این فرایند ادامه داشت اما در روزهایی که به قول فعالان حوزه گردشگری (low season) یا همان روزهای کم مسافر است شاهد کاهش تعداد گردشگران خارجی هستیم. ابراهیم پورفرج رئیس هیئت مدیره جامعه تورگردانان در این باره گفت:

در حال حاضر با 70 تا 80 درصد کاهش تورهای ورودی روبه رو هستیم چراکه در فصل کم مسافر قرار داریم و این طبیعی است که با کاهش مسافر روبه رو شویم.

به گفته او، از ماه آینده با نزدیک شدن به تعطیلات سال نو میلادی و کریسمس، تعداد گردشگران ورودی نیز افزایش خواهد یافت. چنانکه هر سال در این روزها شاهد افزایش تعداد گردشگران هستیم. قطعا زمان حاضر فرصت مناسبی برای ترمیم و بازسازی زیرساخت های گردشگری و بخصوص هتل ها خواهد بود تا بتوانند پس از پشت سر گذاشتن فصل پرمسافر خود را برای فصل آینده آماده سازند تا آنچه در سالهای گذشته به واسطه نبود امکانات و ارائه نشدن خدمات مناسب تجربه کرده بودند را در دور نو نداشته باشند. ضمن آنکه با توجه به تقویم نرخ گذاری هتل ها، از دی ماه همانند هر سال با افزایش نرخ روبه رو خواهیم بود و قطعا نرخ تورهای نو نیز تغییر خواهد کرد و به تبع آن خدمات و امکاناتی که در اختیار مسافران قرار می گیرد باید با قیمت ارائه شده همسو باشد. منبع: CHN

منبع: کجارو

به "کاهش 70 درصدی تورهای ورودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 70 درصدی تورهای ورودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید