پیشنهاد 43 میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر

به گزارش وبلاگ فروش، ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر با اعلام این که توییتر باید خصوصی گردد تا رشد کند و به یک پلتفرم برای آزادی بیان تبدیل گردد، پیشنهاد خرید نقدی 43 میلیارد دلاری این شرکت شبکه اجتماعی را عرضه کرد.

پیشنهاد 43 میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر

به گزارش ایسنا، ایلان ماسک که در حال حاضر دومین سهامدار بزرگ توییتر است، در برنامه تد تاک در ونکوور درباره پیشنهاد خرید توییتر گفت: تصور می کنم خیلی مهم باشد که فضای انحصاری برای آزادی بیان وجود داشته باشد.

ماسک این پیشنهاد را روز چهارشنبه در نامه ای به هیات مدیره توییتر مطرح نمود و روز پنج شنبه در اظهارنامه رگولاتوری علنی شد. پیشنهاد قیمت 54.20 دلار به ازای هر سهم، 38 درصد بالاتر از قیمت نهایی سهام توییتر در اول آوریل است که آخرین روز معاملات سهام این شرکت پیش از اقدام ماسک برای خرید 9.1 درصد سهم در توییتر بوده است.

ماسک که بر اساس لیست فوربس، ثروتمندترین مرد دنیا با دارایی بالغ بر 273.6 میلیارد دلار است، پیشنهاد پیوستن به هیات مدیره توییتر را یک روز پس از افشای خرید سهام این شرکت رد کرد.

پس از صحبت در تد تاک، ایلان ماسک به احتمال پیشنهاد خرید خصمانه اشاره نمود که در آن هیات مدیره توییتر را دور خواهد زد و مستقیما به سهامداران پیشنهاد خواهد داد.

به گفته منابع مطلع، توییتر در حال ارزیابی این پیشنهاد با هدایت گلدمن ساکس و ویلسون سونسینی گودریچ اند روزتی است.

ارزش سهام توییتر روز پنج شنبه با 1.7 درصد کاهش بسته شد.

سهامداران توییتر هنوز متقاعد نشده اند. شاهزاده سعودی، الولید بن طلال، از حساب خود توییتی ارسال کرد و خود را یکی از بزرگترین و قدیمی ترین سهامداران توییتر خواند و گفت: پیشنهاد ماسک ارزش این شرکت را پایین برد و پیشنهاد خرید وی را رد کرد.

ماسک هم به نوبه خود به توییتر اظهار داشت: پیشنهاد خریدش برترین بوده و پیشنهاد نهایی است و اگر هیات مدیره آن را رد کند، وی در سرمایه گذاری خود تجدیدنظر خواهد نمود.

ماسک منتقد توییتر و سیاستهایش بوده و اخیرا یک نظرسنجی در توییتر انجام داد و از کاربران پرسید آیا معتقدند توییتر به اصول آزادی بیان پایبند بوده است. بیش از 70 درصد از دو میلیون نفر رای خیر داده بودند.

آگراوال: توییتر گروگان پیشنهاد خرید ایلان ماسک نمی گردد

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر در ملاقات با کارمندان این شرکت به آن ها اطمینان داد توییتر با خبر پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شرکت، گروگان گرفته نمی گردد.

یک منبع مطلع که مایل نبود نامش فاش گردد، به رویترز گفت: آگراوال با پاسخگویی به سوالات کارمندان توییتر که در سرویس پیغام رسانی اسلک ارسال شده بود، کارمندان را تشویق کرد متمرکز بمانند و به آن ها گفت: ما به عنوان کارمندان، هر اتفاقی بیافتد را کنترل می کنیم.

این ملاقات پس از انتشار این خبر برگزار گردید که ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، خرید توییتر به مبلغ 43 میلیارد دلار را پیشنهاد نموده است.

آگراوال به کارمندان توییتر گفت که هیات مدیره به آنالیز پیشنهاد ماسک ادامه می دهد، اما نمی تواند جزئیات بیشتری در اختیار کارمندان قرار دهد.

در یک بخش از جلسه پرسش و پاسخ، یک کارمند درباره چگونگی رسیدن این شرکت به تصمیم دادن پیشنهاد یک کرسی در هیات مدیره این شرکت سوال کرد و گفت: آیا توییتر همه میلیاردر ها را به هیات مدیره خود دعوت خواهد نمود. آگراوال پاسخ داد که هیات مدیره در جهت برترین منافع سهامداران عمل می نماید.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که تعریف ایلان ماسک از آزادی بیان را چه می بیند و آیا تعریف وی با رویکرد توییتر نسبت به این مفهوم همخوانی دارد، پاسخ مستقیم نداد و گفت: کار این شرکت به تداوم بهبود سلامت مکالمات در توییتر متمرکز است.

منبع: فرارو

به "پیشنهاد 43 میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد 43 میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید