پوتین به لوکاشنکو قول داد

به گزارش وبلاگ فروش، ایسنا نوشت: رئیس جمهور بلاروس گفت، در تماس تلفنی روز شنبه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از این کشور قول گرفته تا در صورت لزوم، کمک کامل و جامعی را به منظور تضمین امنیت بلاروس برای آن فراهم کند.

پوتین به لوکاشنکو قول داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، مکالمه پوتین و الکساندر لوکاشنکو در حالی انجام شد که ده ها هزار نفر از مردم، بار دیگر به خیابان های مینسک آمدند تا خواستار استعفای لوکاشنکو و پیوستن کارکنان بخش دولتی بلاروس، به موج اعتصابات و اعتراضات گسترده شوند.

لوکاشنکو که به فریب کاری در انتخابات یکشنبه گذشته متهم شده، قبل تر نیز از پوتین درخواست کمک کرده بود؛ چرا که در حال دست و پنجه نرم کردن با با بزرگ ترین چالش در دوران 26 ساله حکومت خود و تهدید تحریم های جدید غرب است.

این در حالی است که رابطه بین این دو متحد قدیمی، از پیش از انتخابات دچار تقلا و تنش شده بود، زیرا روسیه یارانه هایی که دولت لوکاشنکو را سرپا نگه داشته، کاهش داده است. روسیه، بلاروس را به عنوان یک سپر استراتژیک علیه ناتو و اتحادیه اروپا در نظر می گیرد.

خبرگزاری دولتی بلتا به اظهاراتی از لوکاشنکو، مبنی بر آن ارجاع داد که روسیه در اولین درخواست، کمک کامل و جامعی را تأمین می کند تا امنیت بلاروس را در سایه تهدیدات نظامی خارجی تضمین کند.

بیانیه کرملین اشاره ای به چنین کمکی نکرد، اما گفت هر دو طرف اطمینان داده اند که تمام مسائل بلاروس به زودی حل خواهد شد.

بیانیه های هر دو طرف بلاروس و روسیه، اشاره ای به شرایط متحد بین این دو کشور داشت.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "پوتین به لوکاشنکو قول داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین به لوکاشنکو قول داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید