اتهام تازه نخستین مشاور امنیت ملی ترامپ،خیانت به آمریکا

به گزارش وبلاگ فروش، مایکل فلین که به دلیل دروغگویی به پلیس فدرال آمریکا در ماجرای انتخابات ریاست جمهوری 2016 در همان ابتدای کار، از سمت مشاور امنیت ملی کناره گیری نموده بود، اکنون با اتهام خیانت به کشورش روبرو شده است.

اتهام تازه نخستین مشاور امنیت ملی ترامپ،خیانت به آمریکا

نشریه آمریکایی مادرجونز (Mother Jones) در مطلبی با عنوان براساس گزارش های تازه، مایکل فلین به ایالات متحده خیانت نموده است نوشت: فلین مشاور امنیت ملی که بیش از 24 روز در این سمت باقی نماند، کاری بدتر از دروغگویی به اف بی آی انجام داد. او به ایالات متحده خیانت نموده است. این تازه ترین سند از نسخه های تازه منتشر شده از گفت وگوهایی است که وی در دوران ریاست جمهوری با سرگئی کیسلیاک سفیر روسیه انجام داده است.

در ادامه این گزارش آمده است: تا به امروز رسوایی های فلین عموما بر پرونده جنایی او متمرکز شده است که در آن به عنوان نخستین مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ به دروغگویی به پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در خصوص تماس ها با کیسلیاک متهم شد.

فلین به ماموران اف بی آی گفته بود که در خصوص تحریم های اعمال شده علیه روسیه توسط دولت اوباما بحث ننموده است. اما معین شده موضوع بحث فلین همین موارد بوده و حتی روس هارا تشویق نموده بود مقابله به مثل ننمایند زیرا وعده داده بود پس از روی کار آمدن ترامپ، امور میان مسکو و واشنگتن بهتر می گردد.

اما این پرونده بسته شد و ادامه پیدا نکرد. با این حال پس از آنکه ترامپ و اطرافیانش سعی کردند واقعیت را خنثی نمایند و یک تئوری توطئه بی اساس که ترامپ آن را اوباماگیت نامیده بود برملا نموده و فلین را قربانی جلوه دهند، شرایط تغییر کرد. آن ها ادعا کردند که فلین به طور ناعادلانه مورد هجوم توطئه سازان قرار گرفته و همین افراد سبب طرح اتهامات علیه فلین شده اند.

حقیقت این است که ترامپ و تیمش برای انحراف اذهان عمومی از دخالت روسیه در نتیجه انتخابات 2016 آمریکا و شیوه واکنش دولتش به همه گیری کرونا در آمریکا، آغاز به صحبت در خصوص رسوایی اوباماگیت و جاسوسی رئیس جمهوری پیشین و تیمش از فلین کردند.

اما در اسناد تازه منتشر شده، آمده است که فلین در دسامبر 2016 (آذر 95) و ژانویه 2017 (دی 95) گفت وگوهای مهمی با سفیر روسیه درخصوص تحریم های اعمال شده دولت اوباما علیه روسیه انجام داده است. آدینه شب گذشته، جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی، اسنادی را منتشر کرد که نشان می دهد فلین به اف بی آی دروغ گفته است. در این تماس ها فلین از روسیه خواسته بود بیش از اندازه نسبت به تحریم های اوباما واکنش نشان ندهد؛ زیرا این امر باعث می گردد کار دولت ترامپ با روسیه سخت تر گردد.

در این اسناد آمده است، فلین به هیچ وجه به دلیل مداخله روسیه در انتخابات 2016 به کیسلیاک معترض نبود. وی هیچ مخالفتی با سفیر روسیه برای عملیات مخفیانه پوتین برای براندازی دموکراسی آمریکا ننموده بود.

براساس این اسناد، او به کیسلیاک نگفته است که مسکو برای هک کردن دموکرات ها و استفاده از اطلاعات سرقت شده برای تأثیرگذاری در انتخابات به نفع ترامپ، باید هزینه بدهد. فلین رئیس پیشین آژانس اطلاعات دفاعی، به کیسلیاک درخصوص هرگونه جنگ اطلاعاتی با روسیه هشدار نیز نداده است. به عبارتی، در حالی که دولت اوباما در کوشش برای معین مجازات علیه روسیه به دلیل حملات این چنینی بود، فلین به نمایندگی از تیم ترامپ پیغام کاملا متفاوتی ارسال می کرد: ما به آن اهمیتی نمی دهیم.

آنالیز این اسناد نشان می دهد، این مشاور امنیت ملی در حال ورود به کاخ سفید، اساسا به یک مخالف خارجی گفت که رئیس جمهوری جدید نگران حملات کرملین به ایالات متحده نیست و حتی تاکید نمود که ترامپ قصد تلافی ندارد. در حقیقت، فلین به پوتین سیگنال می داد که به محض اتمام کارش، ترامپ دنبال این موضوع نخواهد بود و به جای آن، به عنوان یک شریک راهی روسیه خواهد شد.

اما با وجود همه این اتهام ها، ویلیام بار دادستان کل ایالات متحده پرونده فلین را کنار گذاشته و ترامپ که فلین را به دلیل دروغگویی به مایک پنس معاون خود در خصوص گفت وگوهایش با کیسلیاک اخراج کرد، سعی نموده او را قربانی تئوری توطئه اوباماگیت اعلام کند.

اکنون معین شده همه این جنجال ها فقط با هدف انحراف اذهان صورت گرفته و فلین مقصر است و جرم اصلی او، نه دروغگویی که اقدام علیه دمکراسی آمریکاست و این خود بازتاب گناه ترامپ به عنوان رئیس جمهوری است. انتخابات ریست جمهوری سال 2016 آمریکا توسط یک قدرت در خارج از کشور تحت تاثیر قرار گرفته و در طول مبارزات انتخاباتی، ترامپ و مشاوران ارشدش با تکرار انکارهای کرملین به این حمله یاری نموده و از آن بهره بردند.

ترامپ و حلقه اطرافیانش به روسیه اجازه دادند کارش را بکند. این همان کاری است که فلین در طول گفت وگوهای خود با کیسلیاک نیز انجام می داد. او با روس ها به گونه ای برخورد می کرد انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده و از تعهد خود برای دفاع از ایالات متحده در برابر حمله های خارجی همانند ترامپ دست کشید. بدون شک، ترامپ و تیمش همچنان در خصوص جزئیات پرونده حقوقی فلین بدون هیچگونه مدرکی اصرار دارند که همه این ماجراها نقشه اوباما و اطرافیانش بوده است. اما تخلف اساسی فلین بسیار بزرگتر و عمیق تر از دروغ های اوست زیرا رونوشت های منتشر شده به دلیل طرح اتهام های جعلی ترامپ علیه اوباما واقعیت سیاه تری را نشان می دهد؛ فلین از خط قرمزهای دموکراسی آمریکا عبور نموده است.

در سرانجام این مطلب آمده است: مایکل فلین سپهبد بازنشسته نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا، فقط به مدت 24 روز به عنوان مشاور امنیت ملی ترامپ فعالیت کرد. فلین در فوریه 2017 (بهمن 95) به دلیل اتهام های مطرح شده درخصوص حواشی تحریم های آمریکا علیه مسکو و ارتباطات او با سفیر روسیه، از سمت خود استعفا کرد. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "اتهام تازه نخستین مشاور امنیت ملی ترامپ،خیانت به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام تازه نخستین مشاور امنیت ملی ترامپ،خیانت به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید