پرداخت تسهیلات خودمالکی به متقاضیان درهمه شهر ها

به گزارش وبلاگ فروش، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی با بیان اینکه تسهیلات خودمالکان با ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن و معرفی به بانک پرداخت می شود، گفت: تسهیلات به شکل مرحله ای و متناسب با پیشرفت فیزیکی به متقاضیان درهمه شهر ها پرداخت می شود.

پرداخت تسهیلات خودمالکی به متقاضیان درهمه شهر ها

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمودمحمودزاده افزود: برای ثبت نام خودمالکان هیچ محدودیتی وجود ندارد و همه شهر های کشور و همه روستا ها برای این دسته از متقاضیان باز است. هرکسی با هر تعدادی که در پروانه اش درج شده امکان ثبت نام و اخذ تسهیلات خودمالکی را دارد.

وی پیش تر نیز اعلام کرده بود: برای کسانی که به صورت شخصی واحدی را می سازند و یا برای سازندگان حرفه ای این امکان فراهم شده است که با ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن تقاضای تسهیلات خودمالکی داشته باشند.

بر اساس سقف مشخص شده که در تهران 450 میلیون تومان، مراکز استان های بیش از یک میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان، مراکز استان ها 350 میلیون تومان و سایر شهر ها 300 میلیون تومان است می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

همچنین متقاضیان در روستا ها تا 250 میلیون تومان امکان استفاده از تسهیلات خودمالکی را دارند.

به گفته محمودزاده متقاضیان می توانند در سامانه نهضت ملی مسکن از طریق بانک عامل یا نهاد های دیگری که در حوزه مسکن فعالیت می کنند، ثبت نام کنند.

وی یادآور شد: همه افرادی که در حوزه های فعالیت های ساختمانی هستند اعم از تعاونی ها، سازندگان حرفه ای وخودمالکانی که صاحب زمین هستند برای ساخت و یااتمام پروژه های در حال اجرا این امکان فراهم است تا از این تسهیلات استفاده کنند.

این مقام مسوول ادامه داد: هم اکنون برای خودمالکانی که در سایت نهضت ملی مسکن ثبت نام می کنند این امکان فراهم شده است تا در هنگام ثبت نام مدارک خود را بارگذاری و با انتخاب بانک به شعب معرفی می شوند و نسبت به تکمیل اطلاعات در شعب بانک اقدام می کنند. مهم ترین مدارکی که لازم است اسناد مالکیت و پروانه ساختمان است که بر اساس آن تسهیلات بانکی به این دسته از خودمالکان پرداخت می شود.

محمود زاده گفت: تسهیلاتی که در قالب نهضت ملی مسکن به خودمالکان پرداخت می شود نیازی به خرید اوراق یا سپرده گذاری ندارد و متقاضیان می توانند تسهیلات را دریافت کنند که البته این تسهیلات در چهارمرحله و از طریق بانک عامل به خودمالکان پرداخت می شود.

جزییات پرداخت تسهیلات در چهارمرحله بدین شرح است: در مرحله پی کنی و فوندانسیون 10 درصد، مرحله اسکلت و سقف 40 درصد، سفت کاری 25 درصد و مرحله نازک کاری نیز 25 درصد تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.

منبع: فرارو

به "پرداخت تسهیلات خودمالکی به متقاضیان درهمه شهر ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات خودمالکی به متقاضیان درهمه شهر ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید