سلام استقلال و پرسپولیس به خارجی ها؟

به گزارش وبلاگ فروش، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس این روز ها به شدت درگیر جابجایی هستند و تمرکزشان را روی خرید بازیکنان تازه گذاشته اند. با وجود سپری شدن چندین روز از بازار، اما تا به اینجا تمرکز هر دو تیم بیشتر روی خط دفاعی و هافبک بوده و کمتر دیده شده که مهاجمی به این دو باشگاه به طور واقعی نزدیک شود.

سلام استقلال و پرسپولیس به خارجی ها؟

وجه اشتراک استقلال و پرسپولیس تا به اینجای رقابت ها ازدست دادن دو مهاجم کلیدی است. استقلال مهدی قایدی، مؤثرترین بازیکنش را به الاهلی امارات ترانسفر کرده و پرسپولیس هم شهریار مغانلو، مهاجمی را که به صورت قرضی از سانتاکلارا گرفته بود، فعلا از دست داده است. اگر قرار به جایگزینی مهاجمان طراز اولی به جای این دو باشد، شاید لیگ ایران جوابگوی نیاز نباشد.

به غیر از سجاد شهباززاده پا به سن گذاشته که این روز ها زمزمه حضورش در هر دو باشگاه هم به گوش می رسد، بعید است مهاجمی بتواند کار دو بازیکن جداشده از استقلال و پرسپولیس را انجام دهد. البته اگر هدف فقط حضور در رقابت های لیگ برتر باشد، می شود خوش بین بود که این دو نفر خیلی زود جایگزین شوند، ولی واقعیت امر این است که دو باشگاه پرهوادار ایرانی دیگر باید نگاهش را به سمت آسیا بچرخانند و بازیکنانی در آن سطح بگیرند.

پرواضح است که برای خریدن بازیکنان طراز اول نیاز به بودجه ای فضایی است، ولی حضور چند سال اخیر پرسپولیس در آسیا نشان داده می توان با همین پتانسیل هم دلخوش به قهرمانی در آسیا بود. حالا با چنین رویکردی است که به نظر می رسد هر دو تیم پرسپولیس و استقلال برای تقویت خط حمله خود نیاز به مهاجم خارجی باکیفیت دارند. واقعیت این است که اگر این روز ها قیمت بازیکنانی را که به دو تیم استقلال و پرسپولیس پیشنهاد می شوند، تبدیل به دلار کرد، می شود به راحتی مهاجم خارجی باکیفیتی خرید و به تیم اضافه کرد. شرط این مورد، اما این است که ورود خارجی ها به لیگ که قانونی عجیب و دست وپاگیر است، به طور کامل برداشته شود و از طرفی، دلال هم برای آوردن بازیکن خارجی جایش را به دلسوز بدهد.

منبع: فرارو

به "سلام استقلال و پرسپولیس به خارجی ها؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلام استقلال و پرسپولیس به خارجی ها؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید