پدیده ای عجیب بدون دلیلی تعیین ، یک شبانه روز طولانی تر شده است!

به گزارش وبلاگ فروش، دانشمندان ادعا کرده اند که روزهای روی زمین در حال طولانی تر شدن هستند، اما هیچ دلیل مشخصی پشت این پدیده پیدا نکرده اند.

پدیده ای عجیب بدون دلیلی تعیین ، یک شبانه روز طولانی تر شده است!

به گزارش وبلاگ فروش، این رصد غافلگیرکننده بود، زیرا در ماه ژوئن 2022 کوتاه ترین روز در تقریبا نیم قرن گذشته پدید آمد. با افزایش سرعت چرخش زمین به دور محور خود در چند دهه گذشته، قرار بود روزها با گذشت زمان کوتاهتر شوند. با این حال، به نظر می رسد فرایند یک بار دیگر معکوس شده است و از سال 2020، افزایش مداوم طول روز از طریق دانشمندان مشاهده شد.

طول یک روز پیامدهای مهمی دارد؛ از نحوه میزان گیری زمان گرفته تا فناوری های مختلف مدرن مانند GPS. در نتیجه، دانشمندان در تلاش برای یافتن دلایل این تغییر ناگهانی و چگونگی تغییر کامل فرایند با وجود سرعت چرخش سیاره هستند.

بر اساس این مطالعه، یکی از دلایل کاهش سرعت چرخش زمین، می تواند اصطکاک باشد. با تاثیرات اصطکاک که در طی میلیون ها سال اتفاق می افتد، چرخش محور کندتر شده و در نتیجه هر قرن حدود 2.3 میلی ثانیه به طول هر روز اضافه می شود. با این حال چنین چیزی دلیل اصلی پدیده اتفاق افتاده اخیر نیست.

بیشتر بخوانید:

  • رکورد کوتاه ترین روز و سریع ترین چرخش زمین شکسته شد | چه عواقبی در انتظارمان است؟

در حالی که تغییرات آب و هوا نیز بر چرخش تاثیر داشته است، دانشمندان دریافتند که تاثیر آن چندان قابل توجه نبوده و تغییرات جزر و مدی، طول روز را تا یک میلی ثانیه افزایش داده است.

با انتشار عمومی این مطالعه، تعدادی از افراد برای متعادل کردن افزایش تقاضای ثانیه جهش منفی داشتند، اما چنین درخواستی از طریق مقامات مورد توجه قرار نگرفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "پدیده ای عجیب بدون دلیلی تعیین ، یک شبانه روز طولانی تر شده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیده ای عجیب بدون دلیلی تعیین ، یک شبانه روز طولانی تر شده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید