ورود واکسن سوبرانا به چرخه واکسیناسیون نوجوانان، جزئیات کنترل هوشمند محدودیت ها

به گزارش وبلاگ فروش، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اعلام این خبر که واکسن سوبرانا به چرخه واکسیناسیون وارد شده است، گفت: سوبرانا واکسنی ایمن است و به ویژه برای بچه ها 12 تا 18 سال توصیه شده است.

ورود واکسن سوبرانا به چرخه واکسیناسیون نوجوانان، جزئیات کنترل هوشمند محدودیت ها

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فروش، نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در مصاحبه با برنامه سعادت آباد رادیو تهران درباره آخرین ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر محدودیت های متنوع برای افرادی که واکسن نزده اند گفت: مطابق برنامه های دیگر کشور ها در راستای قرنطینه هوشمند، باید واکسیناسیون عمومی در حد 75 تا 80 درصد جامعه برسد تا بتوانیم فرآیند های کلی را به شرایط عادی بازگردانیم. در قرنطینه هوشمند فردی که واکسینه شده باید بتواند از خدمات عمومی و شهروندی استفاده کند.

وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم اصل قرنطینه هوشمند را بر اساس قوانین ستاد ملی کرونا پیاده کنیم باید بخشنامه هایی از ستاد کرونا به تمامی دستگاه ها ابلاغ گردد. نمی توانیم در بخشنامه ای کلی بگوییم هر فردی واکسن نزده نمی تواند به مکان های عمومی نیاید بلکه باید این فرآیند در با برنامه ریزی دقیق و کمترین چالش و بیشترین بهروه وری انجام گردد. به عنوان مثال مشاغل گروه 1 که با ارباب رجوع ارتباط زیادی دارند از نظر اولویت و برنامه ریزی باید واکسینه شوند.

توکلی درباره افرادی که مشاغل خدماتی داشته و تا کنون واکسن نزده اند گفت: یکی از چالش های نظارتی همین است. معمولا بخشی از مشاغل خدماتی تحت نظر صنف کار می نمایند و پروانه شغلی دارند و در سیستم ثبت شده اند و به وسیله ناظران بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی پایش می شوند. بعضی مشاغل هم مثل خرده فروشان و دستفروشان هستند که متولی نظارت بر آن ها شهرداری است که باید ستاد کرونا با شهرداری به هماهنگی برسید. چالش جدی ستاد کرونا با همین افراد است، اما شهرداری تهران با تفاهم نامه ای که با ستاد کرونا دارد این قضیه را پیگیری خواهد نمود.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در پاسخ به اینکه چرا با اینکه در حال حاضر به تعداد شهر های قرمز و نارنجی اضافه نموده می گردد قصد داریم به سمت بازگشایی ها برویم؟ گفت: علت این امر افزایش پوشش واکسیناسیون عمومی است. هدف گذاری واکسیناسیون ابتلاء مجدد نیست بلکه کاهش مقدار بستری ها و مرگ و میر است. علیرغم اینکه ابتلاء تازه داریم، اما آمار ها حاکی از کاهش بستری و مرگ و میر است حتی در زمانیکه بعضی اعتقاد دارند به پیک ششم نزدیک می شویم. در این حالت ما نگران بیماری شدید نیستیم.

توکلی عدم آموزش مناسب برای دانش آموزان طی دو سال اخیر را علت مهم دیگری برای بازگشایی مدارس مطرح نمود و گفت: دو سال پیاپی مدارس بسته بود و خسارات زیادی را برای جامعه دانش آموزی به همراه داشته است. در این شرایط دانش آموزان از محیط پرنشاط مدرسه به منزل رفته اند و درس ها را به صورت مجازی فرا می گیرند. این امر موجب انزوای دانش آموزان شده است. اولویت ما این است که مشاغل هم با نظارت به سمت بازگشایی بروند.

وی با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس هزینه هایی را به همراه دارد گفت: واکسن سوبرانا به چرخه واکسیناسیون وارد شده است. بچه های 12 تا 18 سال با دو برند سینوفارم و سوبرانا می توانند واکسینه شوند. سوبرانا واکسنی ایمن است و به ویژه برای بچه ها 12 تا 18 سال توصیه شده است. این امر یاری می نماید تا دغدغه ها کمتر گردد. برای بحث بازگشایی مدارس توصیه ای اکید وجود ندارد. طبیعتا 15 آبان ماه زمانی است که دُز دوم واکسن دانش آموزان تزریق شده و مسئله ای وجود ندارد. با توجه به زمانبندی صورت گرفته اگر دانش آموزی واکسن خود را به موقع تزریق نموده باشد برای نیمه آبانماه دُز دوم را هم دریافت نموده است

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ورود واکسن سوبرانا به چرخه واکسیناسیون نوجوانان، جزئیات کنترل هوشمند محدودیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود واکسن سوبرانا به چرخه واکسیناسیون نوجوانان، جزئیات کنترل هوشمند محدودیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید