با این سایت ها در دوران کرونا مدرک دانشگاهی بگیرید

به گزارش وبلاگ فروش، به علت شیوع ویروس کرونا بسیاری از مراکز آموزشی بسته شده اند که این موضوع احتیاج به آموزش مجازی و آنلاین را افزایش داده. علاوه بر این موضوع، شاید برای دسترسی به بهترین آموزش ها نتوانید به کشورهای مختلف سفر کنید و هزینه های آن ها را پرداخت کنید. ما در این مطلب شما را با بهترین سایت های آموزش آنلاین دروس دانشگاهی آشنا می کنیم.

با این سایت ها در دوران کرونا مدرک دانشگاهی بگیرید

اگرچه برای بیشتر دروس دانشگاهی رایگان به شما مدرک داده نمی گردد، اما می توانید توسط آن ها آموزش ببینید و دانش خود را در زمینه های مختلف افزایش دهید. علاوه بر این، یاد دریافت مطالب جدید در هر زمان برای شما مزیت های زیادی دارد. اگر می خواهید با بهترین سایت های آموزش آنلاین دروس دانشگاهی آشنا شوید، در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

EdX

EdX یکی از بزرگترین تامین نمایندگان کورس های آنلاین در دنیا است که امکان دسترسی بیش از 14 میلیون کاربر به دروس رایگان از دانشگاه های مختلف را فراهم می نماید. این سایت توسط دانشگاه های هاروارد و MIT ایجاد شده و هم اکنون حاوی دروس از دانشگاه هایی مانند بوستون، Caltech و چندین دانشگاه مطرح دیگر در سراسر دنیا است. شما می توانید در این سایت به دروس متنوعی دسترسی پیدا کنید.

MIT OpenCourseWare

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه ارائه کورس های دانشگاهی آنلاین است. شما می توانید توسط پلتفرم OpenCourseWare دروس آرشیو شده این دانشگاه را دانلود و دنبال کنید. یکی از مزیت های اصلی این پلتفرم، دسترسی به شمار بالایی از دروس ارائه شده توسط MIT در سال های گذشته است، البته متاسفانه برای دنبال کردن برنامه درسی باید کتاب ها را بخرید.

Coursera

کورسرا (Coursera) یکی دیگر از پلتفرم های آموزشی آنلاین است که بسیاری از دانشگاه ها و کمپانی ها دروس خود را درون آن قرار می دهند. مانند سایر سایت های موجود در این مطلب، در کورسرا می توانید به صورت رایگان به کورس های دانشگاهی دسترسی پیدا کنید، اما بدون پرداخت هزینه نمی توانید مدرک بگیرید. در این پلتفرم دروس دانشگاه های مطرحی مانند کلمبیا وجود دارد و همچنین می توانید به دروس آنلاین از گوگل، اینتل یا آمازون نیز دسترسی پیدا کنید.

Stanford Online

برای دوره های آنلاین دانشگاه استنفورد باید به این سایت سر بزنید. در حالی که برای دریافت تاییدیه یا مدرک باید هزینه پرداخت کنید، این دانشگاه تمام دوره های آموزشی آزاد خود را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می دهد. این کورس های آنلاین مربوط به دانشکده های مختلف آن مانند دانشکده پزشکی می گردد.

FutureLearn

FutureLearn یکی دیگر از پلتفرم های ارائه دروس دانشگاهی آنلاین است که کورس های دانشگاه ها و سازمان های مختلف از سراسر دنیا را در اختیار کاربران قرار می دهد. همانند سایر پلتفرم های آموزش آزاد، FutureLearn نیز دروس را به صورت رایگان ارائه می نماید اما برای دریافت مدرک باید هزینه پرداخت کنید. در این سایت به دروس مختلف در زمینه های متنوعی دسترسی دارید و می توانید دانش آکادمیک و مهارت های خود را بهبود دهید.

OpenLearn

در این پلتفرم به دروس دانشگاه آزاد، دانشگاهی که متعهد است دروس را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار دهد، دسترسی دارید. اگرچه این دانشگاه در انگلستان کلاس های حضوری برگزار می نماید، اما کورس های آن به صورت رایگان توسط سایت OpenLearn قابل دسترس است. این دروس رایگان بخش های متنوعی را پوشش می دهد. زمانی که یک درس را با موفقیت به انتها برسانید، یک حکم دریافت می کنید که اگرچه اعتبار آن از مدرک دانشگاهی کمتر است، اما نشان دهنده حضور شما در کلاس خواهد بود.

Harvard Online

اگر به کورس های دانشگاه هاروارد علاقه دارید، این موسسه بسیاری از دروس خود را به صورت آنلاین ارائه می نماید. در حالی که تعدادی از این دروس پولی هستند، کورس های بی شماری به صورت رایگان در اختیارتان قرار می گیرد. توسعه اپلیکیشن، توسعه بازی و علم داده ها تعدادی از کورس های رایگان این پلتفرم هستند.

نمونه های ایرانی

در کشورمان چندین وب سایت آموزش آنلاین دروس دانشگاهی وجود دارد که از بهترین نمونه های آن می توان به مکتب خونه و فرادرس اشاره نمود که دروس بی شماری را به صورت رایگان ارائه می نمایند. مکتب خونه بزرگترین رسانه دیجیتال آموزش مجازی در ایران محسوب می گردد که در آن به دروس بعضی دانشگاه ها مانند دانشگاه صنعتی شریف و تهران دسترسی پیدا می کنید. فرادرس منبعی برای انواع دروس به صورت ویدیویی است. در حالی که بیشتر آموزش های این وب سایت به کاربران فروخته می شوند، بعضی از آن ها به صورت رایگان قابل مشاهده هستند.

شما از کدام سایت آموزش آنلاین دروس دانشگاهی استفاده نموده اید؟ به نظر شما کدام یک از آن ها عملکرد بهتری دارد و دروس بیشتری را پوشش می دهند؟

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "با این سایت ها در دوران کرونا مدرک دانشگاهی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این سایت ها در دوران کرونا مدرک دانشگاهی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید