واکنش تامین اجتماعی به خبر خروج 400 دارو از پوشش بیمه

به گزارش وبلاگ فروش، در پی بعضی اظهارات مبنی بر خروج 400 قلم داروی موردنیاز بازنشستگان از شمول بیمه های پایه، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی ضمن رد این خبر می گوید: هیچ دارویی از پوشش بیمه خارج نشده است.

واکنش تامین اجتماعی به خبر خروج 400 دارو از پوشش بیمه

به گزارش ایسنا، شهرام غفاری با رد اظهارات اخیر رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مبنی بر خروج 400 قلم دارو از جمله ویتامین ها و مسکن ها از پوشش بیمه ای در امسال، اظهار کرد: هیچ دارویی از تعهد بیمه ها خارج نشده است.

وی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی و سایر بیمه ها ذیل دبیرخانه شورای عالی بیمه فعالیت می نمایند و هر آنچه این دبیرخانه تصویب کند، همه بیمه ها آن را به طور یکسان اجرا می نمایند و هیچ تفاوتی در پوشش بیمه ها نیست. براین اساس هیچ دارویی را دبیرخانه شورای عالی بیمه از تعهد خود خارج نکرده و سازمان نیز این کار را انجام نداده است.

پوشش بیمه ای دارو های OTC مستلزم وجود منابع مالی و موافقت شورای عالی بیمه است

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی توضیح داد: بعضی از دارو ها که به لحاظ درمانی هم مهم هستند و ممکن است در درمان سرطان هم مورد استفاده قرار گیرند، تحت پوشش بیمه نیستند، اما به وسیله طرح دارویار بخشی از هزینه های آن ها پوشش داده می گردد.

بعضی دارو ها نیز OTC (دارو های بدون احتیاج به نسخه) هستند و سالهاست برای بیماران بستری و بچه ها، تحت پوشش بیمه قرار دارند. بعضی در نظام سلامت عقیده دارند همه دارو ها از جمله OTC تحت پوشش بیمه ها قرار گیرد که تحقق این مهم بستگی به وجود منابع مالی و تصمیم و موافقت شورای عالی بیمه است. خوشبختانه اخیرا با تشکیل صندوق بیماری های صعب العلاج نیز بعضی دارو ها و خدمات که تحت پوشش بیمه ها نبودند به وسیله این صندوق پوشش داده می شوند.

ویتامین ها و مکمل های دارویی بیمه اند؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا ویتامین ها و مسکن ها تحت پوشش بیمه های سازمان تامین اجتماعی هستند یا خیر؟ اظهار کرد: بعضی ویتامین ها مثل ویتامین ب و ویتامین ث تحت پوشش نبوده و بعضی هم مثل ویتامین دی و ویتامین آ و مواد مینرال مثل آهن و کلسیم دی و… تحت پوشش هستند. بعلاوه برای زنان باردار و بچه ها هم بعضی ویتامین ها و مکمل ها مانند قطره مولتی ویتامین ساده و آهن دار، کپسول هماتینیک، قرص اسید فولیک تحت پوشش هستند. بعضی مسکن ها نیز مثل ناپروکسن و بعضی مثل استامینوفن برای بچه ها زیر 12 سال، تحت پوشش هستند. البته بیشتر مسکن های خوراکی و تزریقی برای بیماران بستری نیز تحت پوشش هستند.

منبع: فرارو

به "واکنش تامین اجتماعی به خبر خروج 400 دارو از پوشش بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تامین اجتماعی به خبر خروج 400 دارو از پوشش بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید