همکاری صندوق توسعه ملی و بانک ها برای اعطای تسهیلات گردشگری

به گزارش وبلاگ فروش، خبرگزاری خبرنگاران-امروز طی مراسمی تفاهم نامه ای میان صندوق توسعه ملی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به امضای سید مهدی غضنفری و عزت الله ضرغامی رسید.

همکاری صندوق توسعه ملی و بانک ها برای اعطای تسهیلات گردشگری

به گزارش وبلاگ فروش ، براساس این تفاهم نامه تسهیلات بانکی از محل منابع ریالی صندوق توسعه ملی و تلفیق با منابع بانکی به متقاضیان حقیقی و حقوقی بخش های تعاونی و خصوصی متقاضی سرمایه گذاری در فعالیت های بخش گردشگری که طبق ضوابط صندوق از سوی وزارت تعیین و بانک های عامل معرفی میشوند، اعطا می شود.

تامین منابع جهت اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانکهای عامل به صورت تلفیقی به نسبت حداکثر 50 درصد سهم صندوق و حداقل 50 درصد سهم بانکهای عامل و حداکثر 20 هزار میلیارد ریال که سازکار تخصیص منابع طبق نظام نامه ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی و حسب درخواست وزارت گردشگری اجرا خواهد شد.

مهدی عضنفری رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در مراسم امضای تفاهم نامه این صندوق با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: وابستگی اقتصاد را باید به جای نفت به گردشگری تغییر دهیم چراکه نفت روزی تمام خواهد شد. باتوجه به اینکه صنعت گردشگری در دوران کرونا آسیب جدی دید تصمیم گرفتیم در قالب تفاهم نامه ای، چهار برابر تسهیلات سال 1400 را در اختیار صنعت گردشگری قرار دهیم چرا که کشور ما از لحاظ گردشگری بی نظیر است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران خارجی علاقمند به این حوزه هم می توانند به این بخش ملحق شوند و صندوق فکر می کند می تواند نقش های جدیدی بپذیرد. مثلا در مگاپروژه هایی در حوزه گردشگری که ارزبری داشته باشد میتوانیم

مشارکت کنیم. از سوی دیگر اگر به ضمانت نامه هایی نیاز دارند که منابع ارزی خود را بیاورند، صندوق می تواند با توجه به پیشینه پیروز در حوزه ارزی، به جای دولت به سرمایه گذار ضمانت بدهد. وی شرح داد: آمادگی داریم منابع خارجی را جذب کنیم و نقش های جدیدی بپذیریم. صندوق به بلوغی رسیده که بتواند نوع دیگری از انجام وظایف را تجربه کند تا بتوانیم سرمایه های بیشتری را در این جهت قراردهیم. در حال حاضر از هیات امنا مجوز داریم که یک به دو منابع خود را اهرم کنیم یعنی هر میزان ما آوردیم بانک نیز به همان میزان یا دو برابر وارد کند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "همکاری صندوق توسعه ملی و بانک ها برای اعطای تسهیلات گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری صندوق توسعه ملی و بانک ها برای اعطای تسهیلات گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید