هزینه هزار و 400 میلیارد تومانی برای راه اندازی ایستگاه علامه جعفری ، عملیات راه اندازی خطوط 9 و 10 مترو در امسال پیگیری می گردد

به گزارش وبلاگ فروش، شهردار تهران گفت: در حوزه مترو تلاشمان بر این است در سال 1402 دو برابر سال گذشته افتتاح تونل های ورودی مترو به طول 22 کیلومتر به همراه راه اندازی 13 ایستگاه تازه داشته باشیم.

هزینه هزار و 400 میلیارد تومانی برای راه اندازی ایستگاه علامه جعفری ، عملیات راه اندازی خطوط 9 و 10 مترو در امسال پیگیری می گردد

به گزارش وبلاگ فروش، پنجاه و سومین پویش امید و افتخار، آیین بهره برداری از ایستگاه متروی علامه جعفری و 1400 متر مسیر تونلی در پروژه توسعه غربی خط 4 مترو تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار گردید.

زاکانی در ابتدای این مراسم با اشاره به نامگذاری نهم اردیبهشت به روز شوراها در تقویم گفت:جایگاه شوراها یکی از مسائلی است که در کشور مورد غفلت واقع شده و این جایگاه و ظرفیت های آن نیازمند باز تعریف مجدد است.عدم اجرایی شدن تاکیدات قانون اساسی در رابطه با ظرفیت شوراها برای دو دهه باعث شد، جایگاه این نهاد آنگونه که باید مورد توجه دستگاه ها قرار نگیرد، در حالی که تقویت شوراها باعث افزایش خدمت رسانی عمومی و ایجاد رضایت شهروندان در جامعه خواهد شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سال جاری شورای شهر اهتمام ویژه ای برای تحقق اهداف ما در حوزه حمل ونقل عمومی داشت، امروز بیش از 70 درصد رفت وآمدهای درون شهری با خودروهای شخصی صورت می گیرد، 30 درصد به جای مانده رفت وآمدها که مرتبط با حمل ونقل عمومی است نیز کفاف لازم را نه از بعد زیرساختی و نه از بعد تجهیزات برای رفت وآمد شهروندان تهرانی را ندارد.

شهردار تهران اضافه کرد: در حوزه مترو تلاشمان بر این است در سال 1402 دو برابر سال گذشته افتتاح تونل های ورودی مترو به طول 22 کیلومتر به همراه راه اندازی 13 ایستگاه نو داشته باشیم. بعلاوه سال جاری عملیات راه اندازی خطوط 9و 10 مترو آغاز خواهد شد و تکمیل خطوط 7و 8 مترو نیز مشخص تکلیف می گردد.

زاکانی در رابطه با افتتاحیه امروز نیز تاکید نمود: خط 4 یکی از مطلوب ترین خطوط مترو تهران در کنار خط 6 است. برای راه اندازی ایستگاه علامه جعفری در یکسال گذشته حدود 1400 میلیارد تومان هزینه شده است. با این افتتاحیه مسیر توسعه این بخش از خط مترو هموار خواهد شد تا مردم غرب تهران نیز بتوانند از خدمات مطلوب تری در بخش حمل ونقل عمومی بهره ببرند.

شهردار تهران اضافه کرد : بیشتر ایستگاه های برنامه ریزی شده تهران هنوز افتتاح نشده است و از سال بعد باید فاصله افتتاحیه های مترو به کم تر از یک ماه برسد.

زاکانی در سرانجام پیرامون یاری های دولت به مجموعه شهرداری با هدف افزایش واگن های مترو گفت: با همراهی خوب مجموعه دولت به ویژه معاون اول رییس جمهور و وزیر کشور انشاالله به زودی تعهدات دولت در رابطه با خرید واگنهای مترو عملیاتی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هزینه هزار و 400 میلیارد تومانی برای راه اندازی ایستگاه علامه جعفری ، عملیات راه اندازی خطوط 9 و 10 مترو در امسال پیگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه هزار و 400 میلیارد تومانی برای راه اندازی ایستگاه علامه جعفری ، عملیات راه اندازی خطوط 9 و 10 مترو در امسال پیگیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید