نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن پاناسونیک

به گزارش وبلاگ فروش، همان طور که می دانید بیشتر آبسردکن ها دارای ترموستات داخلی هستند؛ بنابراین دکمه بیرونی برای تنظیم دما برای آن ها تعبیه نشده است. با این حال تنظیم ترموستات داخلی آبسردکن امکان پذیر است. البته ترموستات داخلی آبسردکن ها به صورت پیش فرض روی دمای استاندارد تنظیم شده اند.

نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن پاناسونیک

بعضی از انواع تازه آبسردکن ها دارای دکمه ای در پشت دستگاه برای تنظیم دمای آب هستند. اگر این سوال برایتان پیش آمده که ترموستات آبسردکن پاناسونیک کجاست؛ آن را می توانید در پشت دستگاه پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم با نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن پاناسونیک و تست و تعمیر آن بیشتر آشنا شویم.

ترموستات آبسردکن چیست و چگونه کار می کند؟

آبسردکن همان طور که از نامش پیداست، دستگاهی است که آب را سرد و آماده نوشیدن می کند. این دستگاه برای دسترسی آسان به آب آشامیدنی به کار می رود و امروزه به یکی از سیستم های ضروری در جامعه تبدیل شده است.

دستگاه آبسردکن می تواند در بسکمک از موقعیت ها مفید باشد. بعضی از دفاتر اداری ترجیح می دهند آبسردکن داشته باشند؛ زیرا دسترسی راحت به آب را برای مشتریان و کارمندان فراهم می کند. آبسردکن ها سازگار با محیط زیست هستند، چراکه زباله های پلاستیکی زیادی را به جا نمی گذارند.

بسته به مدل دستگاه می توان دمای آب آبسردکن را تنظیم کرد. ترموستات قطعه ای در آبسردکن است که وظیفه تنظیم دمای آب را برعهده دارد. در انواع آبسردکن های استیل، ترموستات از قبل تنظیم شده و آب تا 10 درجه خنک می شود.

بنابراین اگر در خانه یا محل کارتان آبسردکن مدل استیل دارید، تنظیم دمای آن بدون کمک حرفه ای، کاری غیرممکن است. برای تنظیم ترموستات باید فردی ماهر و باتجربه این قطعه را خارج کرده و آن را تنظیم کند.

در مقابل، تنظیم ترموستات انواع دیگر آبسردکن های اداری و فانتزی به راحتی انجام می شود. ترموستات این نوع آبسردکن ها در قسمت پشتی آن ها قرار گرفته است و دارای کلید چرخشی است. سنسور ترموستات در ابتدای کار دمای آب را مقدار گیری می کند.

بعد از این که آبسردکن پاناسونیک را خریدید و در جای تعیین شده قرار دادید، باید آن را روشن کنید. شما می توانید دمای آب را با کمک ترموستات تنظیم کنید. زمانی که آبسردکن در حال کم یا زیاد کردن دمای آب است، ترموستات عملا کاری انجام نمی دهد.

نقش ترموستات زمانی پررنگ می شود که دمای آب به درجه تعیین شده برسد. در این زمان است که ترموستات جریان برق کمپرسور را قطع کرده و فعالیت متوقف می شود. چرخه کار ترموستات برای تنظیم دمای آب آبسردکن همچنان ادامه دارد.

اگر دمای آب بالاتر از درجه تنظیم شده باشد، ترموستات وارد عمل شده و جریان برق کمپرسور را وصل می کند. با وصل شدن جریان برق، سیستم برودت آبسردکن روشن می شود. با رسیدن دمای آب به درجه تنظیم شده، ترموستات جریان برق کمپرسور را قطع و فرایند را متوقف می کند.

برای تعمیر دستگاه آبسردکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

محاسبه قیمت برای شما

تنظیم ترموستات آبسردکن

تنظیم ترموستات آبسردکن آب را گرم تر یا خنک تر می کند. کنترل دمای آب سردکن در پشت دستگاه قرار گرفته است و بسته به مدل دستگاهی که دارید، ممکن است ترموستات برچسب زده شده باشد. در پی پیچ دو سر در بالا یا پایین توری باشید که پشت آبسردکن شما قرار گرفته است.

برای سردتر کردن آب، پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. قبل از آزمایش دمای آبسردکن، اجازه دهید دستگاه به مدت 3-2 ساعت تثبیت شود. دقت داشته باشید که هر بار پیچ را بیش از 1 درجه نچرخانید؛ زیرا ممکن است باعث ایجاد حلقه یخ زدگی و درنهایت یخ زدن مخزن شما شود.

مطلب پیشنهادی:نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون

نحوه تنظیم دما در آبسردکن پاناسونیک

آبسردکن ها وسیله ای عالی برای دریافت آب آشامیدنی تمیز و خنک بدون هدر رفتن آب هستند. در آبسردکن های پاناسونیک از مخزن های 3 یا 5 گالنی آب تصفیه شده استفاده می شود و این دستگاه ها بسته به مدل آب گرم یا سرد ارائه می دهند.

تنظیم دمای آب سرد از آبسردکن آسان است و به هیچ ابزاری نیاز ندارد. برای تنظیم دما در آبسردکن پاناسونیک مراحل ذیل را انجام دهید:

 1. آبسردکن پاناسونیک را از دیوار دور کنید و مراقب باشید که مخزن آب واژگون نشود یا نریزید.
 2. پیچ مسطح و برنجی رنگ را در پشت دستگاه آبسردکن پیدا کنید.
 3. برای تنظیم دمای ترموستات به درجه سردتر پیچ را کمی در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. برای بالا بردن دمای آب پیچ را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. یک ساعت صبر کنید تا دمای آب ثابت شود.
 4. دمای آب را بررسی کنید. در صورت لزوم به تنظیم دکمه ادامه دهید تا به دمای موردنظر برسد.
 5. آبسردکن پاناسونیک خود را به موقعیت اصلی خود برگردانید.

تعمیر ترموستات آبسردکن پاناسونیک

هرگز سعی نکنید آبسردکن را در حالی که به برق وصل است، تست یا تعمیر کنید. قبل از هرگونه سرویس یا تست ترموستات آبسردکن، مطمئن شوید که آب به طور کامل از سیستم تخلیه شده است.

ترموستات آبسردکن را می توان بدون برداشتن پانل جانبی تنظیم یا تعمیر کرد. پیچ تنظیم تقریباً 23 سانتی متر از پایه آبسردکن در پشت سمت راست قابل دسترسی است.

مشکل یخ زدن آبسردکن پاناسونیک

آبسردکن در منزل یا محل کار به گونه ای طراحی شده که آب سرد یا گرم را در هر زمانی از روز تامین می کند. اگر آبسردکن شما مدام یخ می زند، سیستم آن مشکل دارد. یا دما خیلی پایین تنظیم شده یا گاز فریون به داخل آب راه پیدا کرده است.

برای تعمیر دستگاه آبسردکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

محاسبه قیمت برای شما

تنظیم ترموستات آبسردکن پاناسونیک فرآیندی نسبتاً ساده است. با این حال برای حل مشکل گاز فریون به کمک تکنسین باتجربه نیاز دارید. برای تنظیم دمای آبسردکن پاناسونیک و یخ زدایی آن مراحل ذیل را انجام دهید:

 • به پشت آبسردکن رفته و برق را از پریز جدا کنید.
 • آبسردکن را به مدت 24 ساعت یا تا زمانی که یخ ذوب شود، از برق جدا کنید.
 • با تنظیم دکمه دمای سرد در پشت آبسردکن آن را در حالت گرم تر تنظیم کنید. دکمه دمای سرد با برچسب آب سرد تعیین شده است. آبسردکن های مدرن دارای ترموستات دیجیتال هستند. برای تنظیم دمای ترموستات می توانید از کنترل ها استفاده کنید.
 • صبر کنید تا آبسردکن شما بدون یخ زدن، آب را خنک کند.
 • در صورت نیاز این فرآیند را با دمای بالاتر تکرار کنید تا زمانی که آب یخ نزند.
 • در صورت ادامه یخ زدن آبسردکن پاناسونیک با تکنسین باتجربه تماس بگیرید تا سطح فریون را در آبسردکن شما بررسی کند. کارشناسان کاربلد وبلاگ فروش به این منظور در کنار شما خواهند بود!

مطلب پیشنهادی:علت آب دادن آبسردکن یخچال

جمع بندی

ترموستات وظیفه مقدار گیری و تنظیم دمای داخلی آبسردکن پاناسونیک را برعهده دارد. زمانی که ترموستات به درستی کار می کند، تنظیم دمای آب آبسردکن دقیق خواهد بود؛ اما زمانی که از کار بیفتد، می تواند دمای آبسردکن شما را به اشتباه خوانده و باعث یخ زدن آب شود. در صورتی که شما به تنظیم ترموستات آبسردکن پاناسونیک نیاز داشته باشید، با مطالعه نکات ذکرشده می توانید تمام اطلاعات موردنیازتان را به دست آورید.

دقت داشته باشید که در بعضی انواع آبسردکن، دسترسی به ترموستات کاری آسان است؛ چون دکمه آن در پشت دستگاه قرار گرفته است. اما در بعضی انواع آبسردکن برای تنظیم یا تعمیر ترموستات باید از فردی حرفه ای کمک بگیرید. امیدواریم که از مطالعه این مقاله از مجله وبلاگ فروش بهره برده باشید.

برچسب ها

پاناسونیکمنبع: آچاره

به "نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن پاناسونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن پاناسونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید