منچسترسیتی فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد

به گزارش وبلاگ فروش، ملاقات تیم های منچسترسیتی و اینتر میلان در چارچوب فینال لیگ قهرمانان اروپا از ساعت 22:30 دقیقه در استادیوم المپیک آتاترک شهر استانبول با قضاوت سیمون مارسینیاک برگزار گردید که در نهایت این ملاقات با فزونی یک بر صفر منچسترسیتی به انتها رسید.

منچسترسیتی فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد

تیم فوتبال منچسترسیتی پیروز شد با تک گل رودری اینتر را مغلوب کند و برای اولین بار مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.

به گزارش ایرنا، ملاقات تیم های منچسترسیتی و اینتر میلان در چارچوب فینال لیگ قهرمانان اروپا از ساعت 22:30 دقیقه در ورزشگاه المپیک آتاترک شهر استانبول با قضاوت سیمون مارسینیاک برگزار گردید که در نهایت این ملاقات با رجحان یک بر صفر منچسترسیتی به خاتمه رسید.

ورزشگاه المپیک آتاتورک استانبول برای دومین بار میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا بود. اولین بار فینال رویایی و تاریخی لیورپول و میلان در سال 2005 در این ورزشگاه برگزار گردیده بود که قرمزهای آنفیلد پیروز شدند بازی 3 بر صفر باخته را به تساوی بکشانند و در نهایت در ضربات پنالتی به قهرمانی دست پیدا نمایند.

این 2 تیم برای اولین بار در لیگ قهرمانان باهم روبرو می شدند که شاگردان پپ گواردیولا این شانس را داشتند تا با توجه به قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی، سه گانه مجذوب کننده و رویایی را با اولین کسب جام لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ باشگاه خود به دست بیاورند که در این امر پیروز بودند.

منچسترسیتی آخرین بار در سال 2021 راهی فینال شده بود که با شکست در مقابل چلسی به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کرد و آخرین حضور اینتر به سال 2010 برمی گردد که آن ها پیروز شدند با رجحان 2 بر صفر در مقابل بایرن مونیخ به مقام قهرمانی دست پیدا نمایند.

هیچ کدام یک از تیم ها مصدوم یا محرومی نداشتند و کایل واکر، میلان اشکرینیار، هنریک مخیتاریان و آنخل کوریا آخرین مصدومان هر 2 تیم بودند که ریکاوری کردند و آماده بازی شده بودند.

دقیقه 3: پاس در عمق دی بروینه به هالند رسید و ضربه این بازیکن در موقعیت آفساید از بالای دروازه اینتر به بیرون رفت.

دقیقه 5: برناردو سیلوا روی پاس بلند رودری در سمت راست صاحب توپ شد، خرکت پا به توپ این بازیکن به داخل محوطه جریمه با یک ضربه کات دار تماشایی همراه شد، در حالی که آندره اونانا هم تسلیم شده بود، اما در میان بهت طرفداران سیتی توپ مماس با تیر دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 25: اشتباه ادرسون و ناهماهنگی بین او و مدافعین منچسترسیتی باعث شد تا توپ در شرایط خطرناکی به بارلا برسد، اما ضربه این بازیکن با فاصله زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 26: پاس در عمق تماشایی دی بروینه به هالند رسید و ضربه پای چپ فوق ستاره نروژی را اونانا برگشت داد.

دقیقه 35: اتفاق شوکه نماینده برای هوادارن منچسترسیتی رخ داد. کوین دی بروینه از ناحیه همسترینگ دچار آسیب دیدگی شد تا همانند فینال دو سال پیش، تعویض اجباری پپ گواردیولا گردد و با خروج از زمین مسابقه، جای خود را به فیل فودن داد.

دقیقه 56: یک تعویض اجباری دیگر این بار برای اینتر، ادین ژکو هم پس از مصدومیت مجبور شد زمین بازی را ترک کند و جای خود را به لوکاکو دهد.

دقیقه 58: اشتباه و ناهماهنگی آکانجی و ادرسون مارتینز را در برترین فرصت بازی قرار داد اما ضربه این بازیکن را ادرسون به زیبایی مهار کرد.

دقیقه 68: پاس در عمق آکانجی به برناردو سیلوا رسید اما ضربه این بازیکن به آچربی برخورد کرد، در حالی که بازیکنان سیتی به خطای هند داشتند توپ برگشتی به رودری رسید و این بازیکن با یک ضربه بغل پا دقیق توپ را به گوشه دروازه اونانا فرستاد.

دقیقه 70: برترین موقعیت اینتر با بدشانسی از دست رفت، ضربه سر دی مارکو دور از دستان ادرسون به تیرک عمودی برخورد کرد و در برگشت بازهم ضربه سر شیرجه ای دی مارکو این بار پس از برخورد به پشت پای لوکاکو برگشت داده شد.

دقیقه 73: حرکت لوکاکو در محوطه جریمه سیتی و در نهایت ضربه این بازیکن را ادرسون مهار کرد.

دقیقه 77: خرکت انفرادی و تماشایی فیل فودن با نفوذ به عمق دفاع اینتر همراه شد اما ضربه بد او در اختیار اونانا نهاده شد.

دقیقه 89: ضربه سر لوکاکو در دهانه دروازه را ادرسون با یک واکنش تماشایی دفع کرد و در ادامه دیاز به زیبایی این توپ را به کرنر فرستاد.

در نهایت منچسترسیتی پیروز شد با تک گل رودری اینتر را مغلوب کند و برای اولین بار مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.

منبع: عصر ایران

به "منچسترسیتی فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منچسترسیتی فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید