معرفی ایسلند ، راهنمای سفر به سرزمین شفق قطبی

به گزارش وبلاگ فروش، ایسلند کشور یا سرزمینی جزیره ای شکل با تضادهای واضح آب و هوا، جغرافیا و فرهنگ می باشد و در اقیانوس اطلس شمالی قرار گرفته است، ایسلند در مرز زمین شناسی فعال میان اروپا و آمریکای شمالی قرار گرفته است.

معرفی ایسلند ، راهنمای سفر به سرزمین شفق قطبی

دیدن شفق قطبی در ایسلند چگونه است؟

یخچال های طبیعی ایسلند

یخچال های درخشان موجود در این سرزمین همانند یخچال طبیعی واتنا بزرگترین یخچال طبیعی در میان رشته کوه های بسیار با شکوه و زیبای اروپا می باشند، همچنین آبفشان های گرم، نه تنها گرمای بسیاری از خانه ها و ساختمان های این کشور را تامین می کنند بلکه امکان تولید گلخانه ها را هم در طول سال فراهم سازی خواهند کرد.

بهترین تورهای اروپایی وبلاگ فروش را از ما بخواهید.

تاریخ ایسلند

ایسلند قدمت 1000 ساله ای دارد و در دوران اکتشاف وایکینگ ها تاسیس شده است و مردمان نورسی و سلتیکی در این سرزمین مستقر شده بودند.

بیشتر حماسه های ایسلندی شامل قسمت های قهرمانانه می باشند که در زمان مستقر شدن این سرزمین رخ داده است که به عقیده خودشان از بهترین دستاوردهای ادبی قرون وسطی حماسه های قهرمانانشان را می دانند که در یک نگاه کلی به زمانی که اروپا هیچگونه آداب و رسوم و مراکز تجاری دقیق همانند الان نداشت را منعکس می کنند.

مرکز ایسلند

مرکز ایسلند ریکیاویک که به معنی خلیج دود است، در جنوب غربی این سرزمین یعنی ساحل جنوبی خلیج فاکسا می باشد و محل اولین مزرعه این جزیره است. از لحاظ آرایش ساختمان های شهری بسیار زیبا می باشد. مرکز ایسلند دارای جمعیت 123 هزار نفری است که مرکز پر جمعیت این شهر در ساحل شمال مرکزی یا آکوریری می باشد که این شهر فعالیت های فرهنگی، اقتصادی و دولتی دارد و همچنین یک مقصد گرشگری به شمار میرود که به طور معمول در طول سال روزانه 1300 ساعت هوای آفتابی و روشن دارد.

زبان، آیین و مذهب مردمان ایسلند

در ایسلند از آنجایی که هیچگونه تمایز قومی وجود ندارد همگی به زبان ایسلندی مدرن صحبت می کنند. که این زبان طی بسیاری از سال ها تلاش شکل گرفته است، به طور کلی زبان ایسلندی مدرن برگرفته از زبان نورس قدیم می باشد در واقع نورس زبانی بود که در نروژ به کار گرفته می شد. اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه زبان نروژی در کشور ایسلند آمده است، در واقع بین 60 تا 80 درصد مردم در سالیانه دیرین این کشور تشکیل شده از مردمان اسکاتلند و ایرلند که از نژاد سلتیک بودند تشکیل می شد. همچنین به طور کلی آیین لوتر از اواسط قرن شانزدهم آیین یا مذهبی بود که بر مردم غالب شده بود که بیش از دو سوم جمعیت کلیسای انجیلی لوتران تحت حاقتصادیت دولت قرار گرفته اند اما در این کشور آزادی دین وجود دارد.

آب و هوای کشور ایسلند

قبل آب و هوای کشور ایسلند از دو جریان متضاد هوایی تشکیل می شود که یکی از قطب و یکی دیگر از هوای گرمسیری منشا می گیرد که اغلب شفق قطبی در پاییز و اوایل زمستان قابل مشاهده است.

در واقع جریان آب خلیج فارس، از نزدیکی خط استوا و جریان شرق گریلنلد نیز از تلاقی دو جریان اقیانوس تاثیر در هوای این کشور جزیره ای شکل می گذارد.

اما نکته ای که در قبال آب و هوای این کشور وجود دارد این است که دما در همه منطقه ها تفاوت زیادی ندارد و میانگین سالانه دما برای شهر ریکیاویک مرکز ایسلند 4 درجه سانتی گراد و میانگین دما در ماه ژانویه و یا دی ماه تا منفی نیم درجه سانتی گراد می رود و در ماه جولای یا تیر ماه به 11 درجه سانتی گراد می رسد، همچنین در آخر باید بدانید که بارش برف در این کشور 100 روز در سال می باشد.

غذاهای ایسلندی

به طور معمول ایسلندی ها غذاهای دریایی می خورند اما پنیر و اسکیر و ماست محلی است هم علاقه بسیار زیادی دارند. در ایسلند اصول رژیمی غذا شامل ماهی، گوشت بره و لبنیات به شمار میرود و مردمان این کشور آن قدری به ماهی علاقه دارند که در تمامی فروشگاه ها و رستوران ها می توانید طیف وسیعی از انواع ماهی چون ماهی سالمون، قزل آلا، شاه ماهی، گیاه خوار، گل مینا پیدا کنید. یکی از غذاهای محبوب این کشور غذای سینی گوشت گوسفندی دودی یا هانگجیج که در روز کرسیمس بیشتر می خورند.

جاذبه های ایسلند

ایسلند از نظر جاذبه های طبیعی مقاصد زیادی دارد که برای لذت بردن از بعضی آن ها تنها فاصله کمی را از شهر ریکیاویک باید طی کنید تا به مقصد دیدنی مورد نظرتان بروید، به هر حال یکی از مراکز آبگرم طبیعی ایسلند تنها 40 دقیقه فاصله از مرکز یعنی ریکیاویک است که می توانید تجربه بسیار خوبی را در این آبگرم طبیعی داشته باشید، علاوه بر این چشمه آبگرم رشته کوه های بسیار دیدنی لندمانالاوگار قطعا دیدنی هستند. شایان ذکر است که یکی از جاذبه های بسیار پر بازدید این کشور غار یخ زده اسکافتافل در پارک ملی واتناجوکول می باشد که سالیانه تعداد بسیار زیادی از افراد برای دیدن این غار یخی به جنوب این کشور سفر می کنند. در آخر باید بدانید که ایسلند دارای آبشار، منطقه ها سرسبز و یخ بسته و همچنین ساختمان ها و مجسمه های منحصر به فرد می باشد.

منبع: ژیوار

به "معرفی ایسلند ، راهنمای سفر به سرزمین شفق قطبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی ایسلند ، راهنمای سفر به سرزمین شفق قطبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید