مذاکرات برای عقب نشینی آمریکا از عراق ژوئن آینده آغاز می شود

به گزارش وبلاگ فروش، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت که دولت در اخراج نظامیان آمریکایی مصمم است و مذاکرات در این باره در ژوئن آینده آغاز خواهد شد.

مذاکرات برای عقب نشینی آمریکا از عراق ژوئن آینده آغاز می شود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فروش، سرتیپ عبدالکریم خلف سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، امروز (یک شنبه 26 آوریل)، گفت که دولت در اجرای مصوبه مجلس مبنی بر عقب نشینی نیروهای آمریکایی از کشور به طور کامل طی توافق میان دو طرف، جدی است.

به نوشته پایگاه خبری موازین نیوز، وی اضافه کرد: نامه ای که سفیر آمریکا در بغداد در این باره به عادل عبدالمهدی نخست وزیر داد، کاملا مثبت بود و بررسی روابط راهبردی با همه اشکال آن میان عراق و ایالات متحده به طور کاملا تفصیلی را شامل می شد که امر مهمی به شمار می رود.

وی شرح داد: عراق موضوع عقب نشینی نیروهای خارجی را به طور کاملا جدی و تفصیلی با ایالات متحده آمریکا بررسی خواهد کرد. آمریکا با موافقت دولت عراق برای نشان دادن حسن نیت خود، به میزان زیادی از شمار نیروهای خود در کشورمان کاسته است.

سرتیپ خلف اضافه کرد: دو کشور طی مذاکراتی که در ماه ژوئن آینده برگزار خواهد شد، تدوین برنامه و جدول زمان بندی شده برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی از کشور به طور کامل و مستند به مصوبات مجلس عراق را بررسی خواهند کرد و این امر با توافق طرفین حاصل می شود.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق شرح داد: رابطه امنیتی میان عراق و ایالات متحده در چارچوب آموزش و تبادل تجارب حتی در حالت اجرای تصمیم عقب نشینی نیروهای آمریکایی، ادامه خواهد یافت.

وی شرح داد که در مذاکرات میان دو طرف، کلیه اشکال روابط میان دو کشور در زمینه های اقتصادی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی و ثابت طی توافق چارچوب استراتژیک بررسی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مذاکرات برای عقب نشینی آمریکا از عراق ژوئن آینده آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات برای عقب نشینی آمریکا از عراق ژوئن آینده آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید