مدیرکل میراث فرهنگی کرمان از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کند

به گزارش وبلاگ فروش، معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان در پی سخنان توهین آمیز اخیر خود درباره سیستان و بلوچستان، باید از مردم ولایت مدار استان عذرخواهی کند.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمان از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کند

مجتبی میرحسینی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ فروش در زاهدان گفت: مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان در پی سخنان توهین آمیز اخیر خود در خصوص سیستان و بلوچستان، باید از مردم ولایت مدار استان عذرخواهی کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: عشق به فرهنگ و تمدن ایران زمین در دل مردم سیستان و بلوچستان که در واقع مردمان سرزمین باد، آفتاب و دریا هستند، موج می زند.

وی بیان نمود: در شرایطی که امروز سیستان و بلوچستان به عنوان دروازه تمدن و فرهنگ ایران در موقعیت ملی و جهانی نقش ایفا می نماید و با توجه به اینکه این استان با انتخاب شدن به عنوان مقصد گردشگری کشور در سال 96 در حال آماده شدن جهت استقبال و پذیرایی از مسافران و گردشگران سراسر کشور است، متاسفانه بعضی اظهارات نسنجیده با کدر نشان دادن سیمای استان کماکان احساس ناامنی در رابطه با سیستان و بلوچستان را در افکار عمومی بارور می نماید.

میرحسینی افزود: نتیجه اظهارات نسنجیده درباره شرایط سیستان و بلوچستان، چیزی جز افزایش نگرانی مردم و کاهش احتمال حضور آنها در این استان با جاذبه های شگفت انگیز و مهمتر از آن مردم مرزدار و مهمانوازش در پی نخواهد داشت.

وی افزود: بعضی افراد به صورت ناآگاهانه طبیعت زیبا و تاریخ چندین هزار ساله سیستان و بلوچستان را نادیده می گیرند و با سخنان خود چهره کاذبی از این استان در نگاه ها به تصویر می کشند.

معاون میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: اگر در پی برنامه ریزی سرویس های جاسوسی کشورهای معاند که در افغانستان و پاکستان مستقر هستند و از بی ثباتی این کشورها برای ناامن کردن ایران بهره می برند، اتفاقاتی در دهه های گذشته در این استان اتفاق افتاده، نباید در پی آن حوادث که در گذشته اتفاق افتاده امروز به مردم مومن، مرزدار و بافرهنگ سیستان و بلوچستان اهانت گردد.

میرحسینی گفت: خوشبختانه در سال های اخیر بیشتر توطئه های دشمنان انقلاب در سیستان و بلوچستان با تدابیر اتخاذ شده دستگاه های متولی امر خنثی و بی اثر شده است بنابراین چنین اظهارات بی پایه و اساسی برای مبرا نمودن خویش از این توطئه ها و ناامن جلوه دادن موقعیت استان همسایه جای تعجب دارد، زیرا دشمن در هر نقطه از ایران اسلامی که بتواند ناامنی، درگیری و اختلاف ایجاد می نماید.

به گزارش وبلاگ فروش، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان پیش از این گفته بود: قبلاً بخشی از مناطق استان کرمان به واسطه همجواری با سیستان و بلوچستان ناامن بودند که به قاچاق مواد مخدر مربوط می شد.

منبع: تسنیم

به "مدیرکل میراث فرهنگی کرمان از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل میراث فرهنگی کرمان از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید