متن کامل توافقنامه دولت مشارکتی عبدالله و اشرف غنی

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان متن کامل توافقنامه تقسیم قدرت و دولت مشارکتی با رئیس جمهور افغانستان را منتشر کرد.

متن کامل توافقنامه دولت مشارکتی عبدالله و اشرف غنی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فروش، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان متن توافقنامه دولت مشارکتی با اشرف غنی رئیس جمهور این کشور را منتشر کرد.

براساس این متن اشرف غنی با ایجاد شورای عالی دولت موافقت نموده است؛ این شورا برای ایجاد اجماع سیاسی تشکیل شده و از رهبران و شخصیت های ملی ایجاد می گردد.

عبدالله همچنین به عنوان رئیس شورای عالی مصالحه رهبری فرایند صلح را به عهده دارد و معاونین تیم ثبات و همگرایی به عنوان معاونین عبدالله در این شورا ایفای نقش خواهند کرد و سایر معاونین شورای عالی مصالحه نیز در مشورت با اشرف غنی معرفی خواهند شد.

براساس این توافق صلاحیت های عبدالله شامل رهبری امور فرایند ملی صلح، رهبری جلسات شورای عالی ملی، معین مقامات و کارمندان اجرایی و اداری مربوطه از جمله مقامات وزارت دولت در امور صلح است.

درباره مشارکت عبدالله در دولت نیز در توافقنامه آمده است:

عبدالرشید دوستم، معاون سابق ریاست جمهوری به رتبه مارشالی ارتقا داده می گردد و در عین حال عضویت شورای عالی دولت و شورای امنیت ملی را دارد.

معرفی 50 درصد کابینه از جمله وزارتخانه های کلیدی

والی های ولایت ها براساس یک قاعده مورد توافق دو طرف معرفی می شوند

نامزدان با تشخیص شایستگی و شرایط قانونی معرفی می گردند

تغییر، تبدیل و عزل اشخاص با دلایل موجه صورت می گیرد

در صورت عزل، تغییر و یا هم تبدیل، معرفی نامزد جدید با تشخیص شایستگی و شرایط قانونی در مشورت به مرجع معرفی کننده صورت می گیرد

زمان اعتبار این توافقنامه که روز گذشته امضا شد نیز تا پایان دوره کاری دولت کنونی افغانستان است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "متن کامل توافقنامه دولت مشارکتی عبدالله و اشرف غنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن کامل توافقنامه دولت مشارکتی عبدالله و اشرف غنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید