قیمت جهانی گندم به چقدر رسید؟

به گزارش وبلاگ فروش، شورای بین المللی غلات که یک از نهاد های معتبر در گردآوری داده های مرتبط با حوزه غلات است، در گزارشی تازه ترین قیمت گندم در بازار های جهانی را اعلام نموده است. آنالیز داده های این گزارش نشان می دهد که قیمت جهانی گندم در حال کاهش است.

قیمت جهانی گندم به چقدر رسید؟

به گزارش وبلاگ فروش، آخرین گزارش شورای بین المللی غلات که مربوط به 23 ژوئن (دوم تیرماه 1401) است، به ما می گوید که قیمت هر تن گندم درجه دوم آرژانتین از نوع صادراتی به 470 دلار رسیده است. این عدد نسبت به قیمت روز گذشته خبر از کاهش ده دلاری می دهد.

البته نباید این نکته را فراموش کرد که قیمت هر تن گندم آرژانتین از تیر ماه سال قبل تا به امروز افزایش 72 درصدی را تجربه نموده است.

قیمت هر تن گندم درجه یک فرانسه نیز در 23 ژوئن به 389 دلار رسید که نشان از افت 15 دلاری داشت. گندم فرانسه نیز در مدت مشابه یک ساله افزایش 55 درصدی را به ثبت رسانده است.

قیمت گندم آمریکا نوع تجاری سخت سرخ زمستانه نیز در هر تن با کاهش 12 دلاری به 430 دلار رسید. گندم نوع نرم سرخ زمستانه آمریکا نیز با کاهش 14 دلاری در هر تن به 365 دلار عقب نشینی کرد. این دو نوع گندم نیز از سال گذشته تا به امروز به ترتیب افزایش 52 و 35 درصدی را تجربه نموده اند.

بعلاوه میانه شاخص جهانی گندم نیز با افت 9 دلاری تا سطح 338 دلار در هر تن عقب نشست.

منبع: International Grains Council

ترجمه: وبلاگ فروش

منبع: فرارو

به "قیمت جهانی گندم به چقدر رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جهانی گندم به چقدر رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید