قبض رایگان 5 میلیون مشترک خانگی در تابستان سال جاری

به گزارش وبلاگ فروش، محرابیان با اشاره به اجرای پیروز طرح های مدیریت مصرف و قبض رایگان 5 میلیون مشترک در تابستان، مشارکت مردم را یکی از پایه های مدیریت مصرف سال جاری مطرح کرد.

قبض رایگان 5 میلیون مشترک خانگی در تابستان سال جاری

علی اکبر محرابیان با بیان اینکه یکی از پایه های مدیریت مصرف سال جاری، مشارکت مردم است، اظهار کرد: برای مشارکت عموم مردم لازم بود مردم را با موارد مدیریت مصرف آشنا نموده و اقشار جامعه را به مشارکت در این باره دعوت کنیم.

به گفته وزیر نیرو، واسطه اصلی فرهنگ سازی و رساندن پیغام به مخاطب، رسانه ها بودند که به عنوان یکی از مهم ترین رکن مجموعه مدیریت مصرف، نقش خود را به نحو احسن اجرا کردند.

وی با اشاره به نتیجه اجرای طرح مدیریت مصرف گفت: از ابتدای فصل گرم حدود 40 میلیون قبض صادر شده که 16 میلیون و 700 هزار مشترک به عبارتی دیگر بیش از 40 درصد مشترکان مصرف خود را نسبت به سال گذشته کاهش داده اند. این موضوع نشان دهنده مشارکت عمومی مردم و پیروزیت طرح های مدیریت مصرف است.

محرابیان یادآور شد: بر اساس قولی که به مردم دادیم، قرار شد در کنار این طرح برای مشترکان کم مصرف پاداش صرفه جویی در نظر گرفته گردد که از این بابت حدودا 850 میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف به مشترکان صنعت برق داده شده که پیش بینی می گردد این رقم از هزار میلیارد هم تا آخر فصل تابستان عبور کند.

وزیر نیرو اعلام کرد: از 16 میلیون و 700 هزار قبضی که شامل دریافت پاداش صرفه جویی شدند، حدود 5 میلیون قبض، رایگان یا بستانکار شد که نشان می دهد پاداش صرفه جویی این مشترکان بیش از هزینه قبض آ ن ها بوده است.

وی با اشاره به برنامه مدیریت مصرف در ادارات توضیح داد: در بخش اداری مصوبه هیئت دولت مبنی بر کاهش 30 درصدی مصرف نسبت به سال گذشته را داشتیم که با همکاری همه دستگاه های دولتی توانستیم این طرح را با پیروزیت اجرا کنیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم اضافه نمود: بر این اساس مقرر شد ساعت اداری یک ساعت زودتر آغاز گردد تا در ساعات گرم روز ادارات دولتی تعطیل شوند، کاهش دمای حرارت دستگاه های سرمایشی و استفاده از مولد های خودگردان از دیگر راه چاره های کاهش مصرف ادارات در طرح مدیریت مصرف بود.

محرابیان با بیان اینکه در بخش کشاورزی نیز برنامه های مجزایی در پیش گرفته شد، اضافه نمود: مثلا در بخش کشاورزی قرار شد چاه های کشاورزی از بازه زمانی ساعت 11 تا 18، به مدت 5 ساعت خاموش شوند و در ازای این تعامل، قبض برق چاه های کشاورزی رایگان گردد.

وی برنامه مدیریت بار مصرف صنایع را برنامه ای منعطف و متنوع دانست و اعلام کرد: از 630 هزار صنعت فعال در کشور، متعهد شدیم که برق 580 هزار صنعت را که عمدتا صنایع خرد یا حیاتی مثل داروسازی بودند، بدون محدودیت تأمین کنیم. بعلاوه برق 49 هزار و 558 مشترک صنعتی دیگر نیز که در سال گذشته به صورت روزانه و از ساعت 11 صبح تا 20 قطع می شد، سال جاری تنها به مدت 12 ساعت در هفته طی یک روز، آن هم تنها از ساعت 11 تا 23 به صورت گردشی محدود می شد.

وزیر نیرو در سرانجام یادآور شد: بعلاوه با 442 صنایع بزرگ که مشمول طرح محدودیت شدند، اینگونه به تفاهم رسیدیم که اولا در طول سال اندازه برق مورد نیازشان را برای فراوری استاندارد تأمین کنیم، ثانیا ایامی را که مشمول محدودیت مصرف می شوند به دوران تعمیر و نوسازی و تعطیلات سالانه اختصاص دهند و ثالثا تا آنجا که برایشان مقدور است کسری برق روزانه را در ایام محدودیت با برق نامحدود شبانه جبران نمایند.

این گزارش می افزاید، مشارکت همگانی مردم در طرح مدیریت مصرف برق، برای عبور پیروز از پیک بار و تحقق شعار تابستان بدون خاموشی نقش بسزایی ایفا کرد.

وبلاگ فروش مالی صنعت ، تجارت و کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قبض رایگان 5 میلیون مشترک خانگی در تابستان سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبض رایگان 5 میلیون مشترک خانگی در تابستان سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید