صالحی امیری: با تحلیل کرونا می توانیم استراتژی تداوم حیات ورزش قهرمانی را تدوین کنیم، هر ماه از سردیس 5 المپین رونمایی می گردد

به گزارش وبلاگ فروش، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک اعتقاد دارد با تجزیه و تحلیل ویروس کرونا می توان استراتژی تداوم حیات ورزش قهرمانی را تدوین کرد.

صالحی امیری: با تحلیل کرونا می توانیم استراتژی تداوم حیات ورزش قهرمانی را تدوین کنیم، هر ماه از سردیس 5 المپین رونمایی می گردد

به گزارش وبلاگ فروش و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری در نشست رؤسای فدراسیون ها که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار گردید، اهمیت تحلیل ارتباط شیوع ویروس کرونا در عرصه های مختلف را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد که اگر بتوانیم قدرت تجزیه و تحلیل پدیده کرونا را داشته باشیم، قطعاً می توانیم استراتژی جدیدی را برای تداوم حیات ورزش قهرمانی تدوین کنیم.

وی آمادگی کمیته ملی المپیک را برای میزبانی از رویدادهای مختلف فدراسیون ها، از جمله اردوهای آمادگی ملی پوشان اعلام و توضیح داد: کمیته ملی المپیک برای برگزاری اردوهای ملی با رعایت پروتکل های بهداشتی منوط به مجوز ستاد مقابله با کرونا، آمادگی کامل را برای همکاری با فدراسیون ها دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از سخنانش از افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران زمین در روز سه شنبه هفته جاری اطلاع داد و گفت: این تالار با حضور سلطانی فر و تعدادی از مسئولان کشوری افتتاح می گردد و هر ماه نیز از سردیس پنج المپین ایران، رونمایی خواهد شد. افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران زمین باعث خواهد شد که این تالار در زمره اماکن توریستی کشور قرار بگیرد.

صالحی امیری در این نشست دقایقی به ارائه تحلیلی با محتوای پیامدهای مثبت و منفی کرونا در جامعه پرداخت و اولین پیامد مثبت کرونا را، گذر جامعه از فردگرایی به جمع گرایی و ایجاد روحیه ایثارگری دانست و از یاری های فدراسیون ها و هیئت های ورزشی استان ها به محرومان در دوران کرونا، به نیکی نام برد.

وی گذار از ترس فردی به ترس جمعی، دغدغه فردی به دغدغه جمعی، غرور قدرت به ضعف و ناتوانی (بی قدرتی)، نگرش مادی گرایانه به نگرش معنویت گرایانه، فراموشی مرگ و قیامت به نزدیکی به مرگ و قیامت، جاه طلبی افراطی و احساس امنیت به احساس ناامنی را از جمله پیامدهای مثبت پدیده کرونا نام برد.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین احیای زندگی سنتی خانوادگی، افزایش گفت وگو و تعامل کلامی در میان اعضای خانواده های ایرانی، سوق یافتن به شیوه های زیست اجتماعی نوین در بستر شبکه ها و فضای مجازی را از دیگر پیامدهای مثبت کرونا در عرصه زندگی جامعه ایرانی نام برد.

صالحی امیری با اشاره به اهمیت زیست محیطی در دوران کرونا توضیح داد: متأسفانه بشر در جهت توسعه خویش، آسیب های فراوانی به منابع طبیعی و محیط زیست وارد نموده که بسیاری از آنها جبران ناپذیر است، اما در این دوران، خانه نشینی مردم کره زمین و ایجاد محدودیت در فعالیت های روزمره انسان باعث ایجاد فرصتی برای تنفس محیط زیست شد و احیای گونه های حیوانی و گیاهی، آلودگی کمتر محیط زیست را به عنوان نمونه های شاخص تأثیر مثبت این پدیده بر محیط زیست و سایر جانداران به دنبال داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صالحی امیری: با تحلیل کرونا می توانیم استراتژی تداوم حیات ورزش قهرمانی را تدوین کنیم، هر ماه از سردیس 5 المپین رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: با تحلیل کرونا می توانیم استراتژی تداوم حیات ورزش قهرمانی را تدوین کنیم، هر ماه از سردیس 5 المپین رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید