شهرک شرکت های فناور در کرمان ایجاد می گردد

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان گفت: اتاق وظیفه خود می داند که از شکل گرفتن شرکت های دانش بنیان و فناور حمایت کند و این شرکت ها باید فضای مناسبی را برای رشد داشته باشند.

شهرک شرکت های فناور در کرمان ایجاد می گردد

سیدمهدی طبیب زاده در نشست با رئیس پارک علم و فناوری و معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان، پیشنهاد کرد: برای پیگیری جدی تر این موضوع توافقنامه ای به وسیله شرکت شهرک های صنعتی، پارک های علم و فناوری و معاونت فنی ریاست جمهوری در سطح ملی منعقد تا این موضوع در سطح وسیعتری انجام گردد.

وی ادامه داد: در شرایط سخت کنونی کشور اگر فضای مناسبی برای رشد شرکت های فناور و دانش بنیان فراهم نگردد، آنها رها خواهند شد و فعالیت هایشان نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

طبیب زاده اظهار کرد: پیشنهاد می گردد شرکت شهرکهای صنعتی زیرساخت های لازم برای ایجاد شهرک شرکت های دانش بنیان را آماده و قطعات زمین را با شرایط اجاره به شرط تملیک به شرکت ها واگذار کند.

در ادامه رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: پیشنهاد ما این است که شرکت هایی که دارای توان اقتصادی بالاتری هستند با مشارکت خود بتوانند زیرساخت ها را برای راه اندازی شهرک ویژه شرکت های فناور آماده نمایند.

محمدرضا سپهوند اظهار کرد: این شهرک با شهرک تجاری، صنعتی و معدنی بسیار متفاوت خواهد بود و با توجه به اینکه شرکت های مربوطه سرمایه چندانی ندارند بهتر است زمین این شهرک به وسیله شرکت شهرک صنعتی آماده و ساخت آن نیز به معاونت فنی ریاست جمهوری واگذار گردد.

در این نشست مقرر شد طرح و نقشه راه لازم برای راه اندازی این شهرک ترسیم و تدوین و همه شرایط برای راه اندازی این مجموعه آنالیز گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "شهرک شرکت های فناور در کرمان ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرک شرکت های فناور در کرمان ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید