توان فناورانه صنایع کوچک تقویت می گردد

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت بسیاری از شرکت های دانش بنیان و فناور صنعتی در حوزه صنایع کوچک قرار می گیرد. بر این اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همکاری های گسترده ای را با وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی شروع نموده است.

توان فناورانه صنایع کوچک تقویت می گردد

با توجه به نقش بنگاه ­های کوچک و متوسط فناور در توسعه اقتصاد دانش ­بنیان و زیست­ بوم نوآوری و کارآفرینی کشور و به منظور هم­ افزایی و توسعه همکاری­ ها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با هدف شکل گیری و توسعه کسب و کارهای نوین، در روز ملی صنایع کوچک، تفاهم­ نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه به منظور توسعه و نفوذ فناوری ­های نوین در بین صنایع کوچک و متوسط در سطح کشور و ارتقاء سطح فنی و کیفی در محصولات و خدمات فنی و تخصصی به امضاء رسید. ایجاد بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت­ های مورد احتیاج نوآوری در سطح کشور و بهبود فضای کسب و کار، یکی دیگر از اهداف این موافقت نامه بود.

پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن صالحی­ نیا معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران این تفاهم نامه را امضاء کردند.

بهره ­گیری از ظرفیت­ های طرفین برای تقویت و توسعه زیرساخت مورد احتیاج مراکز نوآوری و مراکز فنی تخصصی که نقش پشتیبان فناوری را ایفا می نمایند از جمله دیگر محورهای این تفاهم نامه است.

بهره ­گیری از ظرفیت استارتاپ ها، واحدها و مؤسسات فناور مستقر در مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و شرکت­های دانش بنیان و ایجاد کسب و کارهای نوین تقاضامحور از جمله دیگر اهدافی است که برای این سند همکاری معین شده است.

برآورد احتیاجها و چالش­های فناورانه صنایع و معرفی مکان­هایی با استانداردهای معین شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهت ایجاد مراکز نوآوری تخصصی، مورد دیگری بود که دو طرف برای تحقق آن همکاری خواهند کرد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این تفاهم­ نامه، حمایت از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری، مراکز فنی تخصصی کارآفرینی و کسب و کار و مراکز و شهرک های فناوری پیشرفته را بر عهده دارد. به­ منظور تحقق اهداف این تفاهم نامه، دو طرف شورای راهبری تشکیل می دهند. نمایندگان تام الاختیار از دو نهاد امضاء نماینده تفاهم نامه در این شورای راهبری عضویت دارند. این تفاهم­نامه در 11 ماده، 8 صفحه و 3 نسخه در محل وزارت صنعت به امضاء طرفین تفاهم رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توان فناورانه صنایع کوچک تقویت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان فناورانه صنایع کوچک تقویت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید