سی ان ان : شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 20 درصد است

به گزارش وبلاگ فروش، نتایج نظرسنجی جدید سراسری در آمریکا نشان می دهد، گرچه 39 درصد از آمریکایی ها عملکرد ترامپ در ریاست جمهوری را تایید کرده اند، اما 57 درصد همچنان با آن مخالفت می کنند.

سی ان ان : شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 20 درصد است

به نقل از شبکه خبری سی ان ان، نتیجه نظرسنجی گالوپ هم راستا با متوسط نظرسنجی هاست که نشان می دهد میانگین رضایت از ترامپ در میان بزرگسالان و مشخصا میان رای دهندگان بین 40 تا 45 درصد است.

با این حال همچنان پنج ماه تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا زمان باقی مانده که زمان زیادی برای آن است که یک رئیس جمهور فرایند رقابت را تغییر دهد. در واقع نتایج نظرسنجی های شانه به شانه گاهی در همین فاصله باقی مانده تا موعد برگزاری انتخابات تغییرات چشمگیری پیدا می کنند اما به طور سنتی، درصد محبوبیت رئیس جمهوری در آمریکا در فاصله ژوئن سال انتخاباتی تا روز انتخابات تغییر چندانی نمی کند.

در مقطع فعلی، احتمالا میزان رضایت از ترامپ همچنان تا آن موقع زیر 50 درصد باقی خواهد ماند و میزان رضایت خالص از او (افراد راضی و ناراضی)، زمانی که مردم رای بدهند، منفی می شود. این امر می تواند برای ترامپ، با توجه به ارتباط قوی میان میزان محبوبیت با شانس پیروزی مجدد در انتخابات، بسیار آزاردهنده باشد.

از 1940 تا به امروز 13 رئیس جمهوری در آمریکا بودند که در دوران انجام نظرسنجی ها مجددا نامزد انتخابات ریاست جمهوری بوده اند. بررسی میانگین محبوبیت این روسای جمهوری آمریکا نشان می دهد که نرخ محبوبیت آن ها معمولا در دوره زمانی که از الان تا انتخابات باقی مانده، تنها سه درصد تغییر داشته است.

بر همین اساس، ترامپ تا آن موقع نهایتا بتواند محبوبیت خود را تا میزان کمی بالای 40 درصد بکشاند.ترامپ در زمان انتخابات میان دوره 2018 آمریکا که در جریان آن حزبش کنترل مجلس کنندگان را از دست داد، محبوبیت مشابهی داشت.

با این حال، کار هنوز برای ترامپ تمام نشده است. این امکان وجود دارد که میزان محبوبیت یک رئیس جمهوری همچنان دچار تغییر اساسی شود. هری ترومن در پنج ماه پایانی کمپین انتخاباتی سال 1948 شاهد افزایش 20 درصدی در نرخ محبوبیت خالص خود بود اما از طرف دیگر، لیندون جانسون در ماه های نهایی کمپین انتخابات ریاست جمهوری سال 1964 شاهد افول نرخ محبوبیت خالص خود به میزان حدود 15 درصد شد.

تا اینجا درباره دو رئیس جمهوری از 13 رئیس جمهوری مذکور که نرخ محبوبیت خالصشان در پنج ماه پایانی کمپین انتخاباتی بیش از 10 درصد تکان خورده است، حرف زده شد. به طور میانگین یک رئیس جمهوری در این فاصله توانسته تنها به میزان شش درصد نرخ محبوبیت خالص خودش را تغییر دهد. ترامپ نیاز دارد به اینکه نرخ محبوبیت خالصش بیش از 10 درصد بالا برود تا به یک نرخ مثبت برسد.

سرنوشت ترامپ در رقابتش با جو بایدن می تواند ارتباط زیادی با نرخ محبوبیتش داشته باشد. در آخرین نظرسنجی سی ان ان-اس اس آراس بیش از 90 درصد تاییدکننده های ترامپ گفتند که به او در انتخابات رای می دهند، در حالی که بیش از 90 درصد مخالفان عملکرد او گفتند که به رقیبش جو بایدن رای خواهند داد.

بر اساس یک برآورد یک تحلیلگر آمریکایی به نام نیت سیلور، یک رئیس جمهوری با نرخ محبوبیت 40 درصد در ماه ژوئن قبل از انتخابات ریاست جمهوری، تنها حدود 20 درصد شانس پیروزی در انتخابات را دارد. در نتیجه می توان ترامپ را هم دارای چنین شانسی برای پیروزی دانست.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سی ان ان : شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 20 درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان : شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 20 درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید