سقوط یک پاسگاه ارتش افغانستان در استان غزنی بدست طالبان

به گزارش وبلاگ فروش، یک عضو شورای استانی غزنی افغانستان خاطرنشان کرد که یک پاسگاه ارتش در مرکز استان غزنی بدست طالبان سقوط نموده و از 30 سرباز ارتش این پاسگاه خبری در دست نیست.

سقوط یک پاسگاه ارتش افغانستان در استان غزنی بدست طالبان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فروش، خالق داد اکبری به وبلاگ فروش گفت که گروه طالبان شب گذشته به یک پاسگاه ارتش در منطقه آرزو در حومه شهر غزنی حمله و پس از نبردی سنگین این پاسگاه را تصرف کردند اما 30 سرباز ارتشی داخل پاسگاه ناپدید شده اند.

وی گفت: هرچند بعضی منابع از اسارت این سربازان بدست طالبان خبر داده و بعضی دیگر گفته اند که این افراد به طالبان تسلیم شده اند اما مقامات وزارت دفاع در این باره اظهار نظری ننموده ولی تائید نموده اند که این پاسگاه سقوط نموده است.

محمدیاسین ضیا فرمانده ارتش افغانستان در یک نشست خبری در کابل به وبلاگ فروش گفت که کوشش ها برای بازپس گیری این پاسگاه از طرف نیروهای ارتش شروع شده است.

استان غزنی در 145 کیلومتری کابل مرکز و در جهت بزرگراه کابل- قندهار قرار گرفته است که بیشتر شهرستانهای آن در اختیار طالبان است و طی هفته گذشته برسر کنترل شهرستان قره باغ این استان هم درگیری های سنگین بین دو طرف ادامه داشت. در حال حاضر تنها ساختمان فرمانداری و فرماندهی پلیس در کنترل دولت است و منطقه ها دیگر را طالبان تصرف نموده اند.

دیروز مقام های امنیتی افغانستان برای آنالیز اوضاع این استان و طرح حملات نظامی برای جلوگیری از سقوط این استان بدست طالبان به غزنی سفر نموده بودند اما با وجود آن شب گذشته طالبان پیروز شدند یک پاسگاه ارتش را تصرف نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سقوط یک پاسگاه ارتش افغانستان در استان غزنی بدست طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط یک پاسگاه ارتش افغانستان در استان غزنی بدست طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید