زالی: کرونای دلتا دوران نقاهت طولانی تری دارد

به گزارش وبلاگ فروش، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از فوت 120 بیمار کرونایی طی 24 ساعت اخیر در مرکز اطلاع داد و گفت: با گذشت 7 هفته از خیز پنجم همه شاخص های کرونایی در تهران افزایشی است.

زالی: کرونای دلتا دوران نقاهت طولانی تری دارد

به گزارش مهر؛ علیرضا زالی عصر دوشنبه در حاشیه برگزاری جلسه ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: متأسفانه پس از گذشت 7 هفته از خیز پنجم کرونا در تهران، همه شاخص های کرونایی در تهران افزایشی است.

زالی با اشاره به اینکه هم در مقدار مراجعین بیمارستانی و بهداشتی و هم در بخش های عادی و فوتی ها شاهد فرایند صعودی هستیم گفت: در خیز چهارم ما بعد از هفته پنجم تقلیل آمار را شاهد بودیم اما در خیز پنجم پس از گذشت 7 هفته هنوز هم کاهشی در آمارها نداریم و برای هفته های پیش رو هم در ابهام هستیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه کرونای دلتا حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد اضافه کرد: در کرونای دلتا، نقاهت طولانی تر است و تا 21 روز جواب تست مثبت است و در حال حاضر گروه های سنی 50 تا 60 سال و بعد از آن 40 تا 50 سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند.

وی در مورد مقدار فوتی های کرونایی تهران طی شبانه روز گذشته اسم داشت: متأسفانه در 24 ساعت گذشته در تهران بالغ بر 120 نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده اند و گرو های سنی مبتلایان و فوتی های کرونا در تهران از سنین بالای 70 و 80 سال به واکسیناسیون در حال تغییر است و در حال حاضر گروه های سنی 50 تا 60 سال و بعد از آن 40 تا 50 سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند.

منبع: فرارو

به "زالی: کرونای دلتا دوران نقاهت طولانی تری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: کرونای دلتا دوران نقاهت طولانی تری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید