رییس صداوسیما: درِ رسانه ملی به روی هنرمندان باز است

به گزارش وبلاگ فروش، رییس سازمان صداوسیما از مردم و هنرمندان به عنوان دو عنصر مکمل رسانه ملی یاد کرد و گفت: تلویزیون شکل گرفته از دو عنصر مردم و پیغام آفرینان (هنرمندان) است. رسانه ملی دست ما به امانت سپرده شده است و بر این اساس باید به آن توجه خاص گردد.

رییس صداوسیما: درِ رسانه ملی به روی هنرمندان باز است

به گزارش ایسنا، پیمان جبلی به پرسش هایی درباره واکنش ها به اظهارات اخیرش درباره بعضی سلبریتی ها و شرایط پروژه های الف ویژه سازمان به تبع بودجه اختصاص یافته به صداوسیما، پاسخ گفت.

سخنان اخیرا رییس سازمان صداوسیما درباره بعضی هنرمندان که در دانشگاه امام صادق (ع) و در پاسخ به پرسش عده ای از دانشجویان شکل گرفت، در روز های گذشته واکنش های متفاوتی را در پی داشته است.

حالا ایسنا در گفت وگویی با پیمان جبلی، این پرسش را با رییس سازمان صداوسیما در میان گذاشته است که آیا نگاه تازه مطرح شده به وسیله وی، به تبع شرایط با آنچه در بدو ورود به رسانه ملی عنوان نموده، تفاوت نموده است؟ که وی شرح داد: به هیچ وجه این گونه نیست. قبلا هم این نکته را گفته ام که تلویزیون شکل گرفته از دو عنصر مردم و پیغام آفرینان (هنرمندان) است. بر این اساس به آنچه درباره انتظارات جامعه ایرانی از ما (رسانه ملی) گفته ام و بعلاوه این نکته که رسانه ملی در دست ما به امانت سپرده شده است، باید توجه خاص شود. باید به مردم و احتیاجهایشان، ارزش هایشان، تاریخ و فرهنگشان توجه شود. هنرمندان هم باید در خدمت به مردم باشند. مردم و هنرمندان دو عنصر مکمل رسانه هستند. هنرمندان هم افراد بسیار وفادار و امانتداری هستند که به ذائقه، احتیاج ها و ارزش های مردم توجه دارند. همواره گفته ام، درِ رسانه ملی به روی آن ها باز است. درِ صداوسیما به روی هنرمندان، عوامل فراوری، تمام کارگردانان توانمند مجموعه های نمایشی و ... باز است. نکته ای که قید کردم این بود که اگر کسی خودش نخواهد از این ظرفیت ها و ارزش های مردم استفاده کند، تصمیم با خودش بوده است.

رییس سازمان صداوسیما سپس تاکید نمود که صحبت هایش هیچ مغایرتی با قبل نداشته است و در این زمینه اعلام کرد: همواره این را تکرار نموده ام که رسانه ملی امانتِ مردم نزد ماست و مردم نمی پذیرند که ما به این امانت، خدایی نانموده بی توجهی کنیم. مردم همین انتظار را از همه دارند؛ از هنرمندان، رسانه و مجموعه تصمیم گیران؛ اینکه به ارزش ها و امانت های مردم، تاریخ و فرهنگشان توجه ویژه شود.

پیمان جبلی درباره نگاهش به واکنش هایی که بعضا درباره سخنانش اتفاق می افتد، نیز گفت: به هر حال نوع کار در رسانه ملی اینگونه است که با عموم مردم و افکار عمومی سر و کار دارد. واکنش هایی هم که اتفاق می افتد، برای ما کاملا طبیعی است و خیلی ذهنمان را به این واکنش ها مشغول نمی کنیم.

رییس صداوسیما درباره ساخت پروژه هایی که از سوی وی احتیاجمند حمایت ویژه دولت و مجلس عنوان شده است، گفت: لازم می دانم از همراهی دستگاه های مختلف، به ویژه مجلس شورای اسلامی و بعلاوه دولت تشکر کنم، اما آنچه گفتم درخواست و خواهش عموم جامعه ماست. مردم ما در حال حاضر به حوزه های تفریح فاخر و هدفمند و به ویژه مجموعه های نمایشی تلویزیونی احتیاج دارند و ما متناسب با همین احتیاج ها و ذائقه ها، اهدافمان را دنبال می کنیم و حتما باید دستمان برای کار های نمایشی پُر باشد.

جبلی توضیح داد: حمایتی که تا به امروز از ساخت پروژه های نمایشی انجام شده است، حمایتی طبیعی و معمولی بوده است، اما ما به چیزی فراتر از حمایت معمولی احتیاجمندیم؛ هم در تصویب بودجه و هم در تخصیص بودجه و این دو، هرکدام مسئله مجزایی است. دوستان ما در مجلس و دولت زحماتی کشیدند و بودجه ای در قانون سال جاری تصویب کردند، اما آنچه ما احتیاج داریم به آن توجه بیشتری شود، تخصیص کامل بودجه ای است که تصویب شده است تا ما بتوانیم کار های نمایشی را با سرعت و قدرت بیشتری آغاز کنیم، به جریان بیندازیم و به انتها ببریم.

رییس صداوسیما در ادامه صحبت هایش با موضوع بودجه رسانه ملی، تاکید نمود: این حمایت ها به شدت مورد احتیاج ماست که هم در دولت و هم در مجلس در بحث تخصیص بودجه مجموعه های نمایشی این اتفاق بیفتد. دولت فعلی در تخصیص بودجه مجموعه های نمایشی حمایت قابل توجهی را داشتند، اما همچنان احتیاجمند آن هستیم که به فراوریات تفریح و نمایشی به عنوان یک حوزه راهبردی توجه شود و نه یک حوزه معمولی و عادی.

جبلی سپس اعلام نمود: امیدواریم این حمایت ها استمرار پیدا کند و تعداد بسیار زیادی از طرح ها و فیلمنامه هایی که آماده رفتن به مرحله فراوری هستند، با مسائل پشتیبانی بودجه ای در آرشیو سیمافیلم و حوزه سیما باقی نمانند.

رییس سازمان صداوسیما که در پشت صحنه سریال فراری با نام قبلی هادی حاضر شده بود، درباره ساخت سریال هایی با مضمون مدافعان حرم، شرح داد: دوستان ما در سیمافیلم و در مرکز فیلمنامه سیما، طرح ها و فیلمنامه های متعددی را در دست آنالیز و اجرا دارند که مجموعه ای از این طرح ها به موضوع دفاع از حرم و دفاع از امنیت برمی شود. داستان این سریال ها برگرفته از قصه های واقعی است که برای قهرمانان ما رخ داده و به تدریج این طرح ها و ایده ها وارد مرحله فراوری می شود.

رئیس صداوسیما بعلاوه با بیان اینکه هم اینک 100 فیلمنامه در دست آنالیز است، شرح داد: در حال حاضر بیش از 100 طرح فیلمنامه در دست آنالیز است که تعدادی از این طرح ها به موضوع شهدای حرم اختصاص دارد. بخشی از این طرح ها هم به فیلمنامه تبدیل شده است. با بعضی نیز قرارداد تدوین نگارش فیلمنامه هم بسته شده است و بعضی از آن ها از ماه های قبل به مرحله فراوری هم رسیده است که سریال فراری جزو این گروه از سریال هاست.

منبع: فرارو

به "رییس صداوسیما: درِ رسانه ملی به روی هنرمندان باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس صداوسیما: درِ رسانه ملی به روی هنرمندان باز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید