روش درست شستن پرده های خانه ، برای سفید شدن پرده های چرک مرده چه کار کنیم

به گزارش وبلاگ فروش، مطمئنا با توجه به آلودگی بسیار بالای آب وهوا، پرده ها اولین چیزی هستند که کثیف می شوند و گردوخاک روی آن ها می نشیند. در این مطلب کوشش می کنیم تا با آنالیز برترین راه ها، به شما در سفید کردن پرده ها یاری کنیم.

روش درست شستن پرده های خانه ، برای سفید شدن پرده های چرک مرده چه کار کنیم

به گزارش وبلاگ فروش، یکی از مسائل تمامی افراد خانه دار این است که برای سفید شدن پرده ها باید چه کار نمایند و چگونه می توان مشکل چرک مرده شدن پرده ها خصوصا پرده های سفید را رفع کرد؟ مطمئنا با توجه به آلودگی بسیار بالای آب وهوا، پرده ها اولین چیزی هستند که کثیف شده و گردوخاک روی آن ها می نشیند. حتی فکر به اینکه در این شرایط مالی بخواهیم هرچند ماه یکبار پرده های خود را تعویض کنیم، سخت خواهد بود. به همین علت ما در این مطلب کوشش می کنیم تا با آنالیز برترین راه ها، به شما در سفید کردن پرده ها یاری کنیم.

روش سفید کردن پرده

همان طور که می دانید شستشوی پرده حریر کاری ظریف است و باید به وسیله متخصص و با مواد شوینده مناسب انجام گردد. اما اگر خودتان می خواهید این کار را انجام دهید، برترین توصیه ما به شما پیروی از دستورالعمل زیر است. در ادامه به شما شرح می دهیم که برای سفید شدن پرده ها باید چه کار کنید:

1- یک سطل پلاستیکی بزرگ را با آب سرد کافی پر کنید؛ به حدی که پرده ها بتوانند آزادانه درون سطل حرکت نمایند.

2- سپس پرده ها را در سطل خیس نموده و اجازه دهید، یک روز در آب خیس بخورند؛ هرچند وقت یکبار، پرده را درون آب بچرخانید.

3- اگر آب درون سطل کثیف شد آن را عوض کنید؛ این کار را تا زمانی ادامه دهید که با وجود پرده، آب داخل سطل بعد از چند ساعت شفاف مانده باشد. اگر پرده ها زیاد چرک باشند، ممکن است مرحله خیس خوردن شان حتی تا یک هفته طول بکشد.

4- پرده ها را از آب بیرون آورده و آب اضافه آن ها را بگیرید.

5- مجددا ظرف را با آب سرد پر کنید و چند قاشق محلول سفید نماینده داخلش بریزید. اجازه دهید که پرده ها چند ساعتی در این ترکیب بمانند. اگر نمی خواهید از سفیدنماینده بهره ببرید، کافی است که یک قاشق جوش شیرین به آب اضافه کنید.

6- اگر بعد از چند ساعت هنوز لکه ای روی پارچه بود، این کار را مجددا تکرار کنید.

7- بعد از آبکشی پرده، آن را درون ماشین لباسشویی انداخته و از مواد شوینده ملایم و برنامه پرده شوی ماشین برای شستشو بهره ببرید. برای این که چرک پرده های سفید کاملا از بین برود، آنها را تک تک بشویید و از حداکثر ظرفیت ماشین استفاده نکنید.

8- اگر ماشین لباسشویی ندارید می توانید این مرحله را با پودر لباسشویی دستی و در لگن انجام دهید.

9- بعد از تکمیل شدن روند شستشو، پرده ها را سریع از ماشین لباسشویی خارج کنید و نم دار آویزان کنید تا چروک نگردد.

راه هایی برای سفید کردن پرده های توری و حریر چرک مرده

از ابتدا مرتب اصطلاح چرک مرده را تکرار کردیم؛ خب اصلا منظور از چرک مرده شدن چیست؟ چرک مرده شدن به این معنی است که جنس شما کثیف شده و آلودگی روی آن می نشیند و مدت زیادی کثیفی روی آن باقی می ماند؛ در نهایت، آلودگی قدیمی و یا به اصطلاح چرک مرده می گردد.

اگر پرده منزلتان سفید و همواره در معرض کثیف شدن است، باید کوشش کنید تا به محض ایجاد کثیفی، آن را تمیز کنید؛ پیش از اینکه به تار و پود آن نفود کند. با این حال برای تمامی ما پیش آمده که نتوانسته ایم در سریع ترین زمان ممکن، پرده ها را تمیز کنیم؛ در چنین شرایطی کوشش کنید تا از روشی که در ادامه عنوان می کنیم بهره ببرید:

پرده را در یک سطل بریزید که راحت در آن قرار بگیرد و به محل چرک مرده شده یک پیمانه جوش شیرین بریزید. پس از آن، نیم ساعت اجازه دهید مایع شوینده و پرده با هم ترکیب شوند و پس از آن، پرده را با دقت و به طور کامل شستشو دهید.

تست پارچه قبل از شستن پردهای سفید

نکته ای که در زمان شستن پرده سفید یا هر نوع پارچه دیگری باید به یاد داشته باشید، این است که آیا موادی که قصد دارید از آن ها بهره ببرید به پارچه پرده شما آسیب می رساند یا خیر. برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید باید مقداری از مایع شوینده را روی پارچه امتحان کنید. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می گردد که برای مرتبه اول می خواهید از این روش بهره ببرید. در نهایت اگر پارچه به ماده شوینده حساسیت نشان نداد، می توانید تمیز کردن پرده سفید را شروع کنید.

نکته بعدی این است که شستن پرده 100 درصد پنبه با آب گرم یا قرار دادن آن در خشک کن لباسشویی ممکن است موجب آب رفتن پارچه گردد. بنابراین همواره هنگام شستن پارچه های پنبه ای از آب سرد بهره ببرید؛ و آنها را آویزان کنید تا خشک شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "روش درست شستن پرده های خانه ، برای سفید شدن پرده های چرک مرده چه کار کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش درست شستن پرده های خانه ، برای سفید شدن پرده های چرک مرده چه کار کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید