روز های نامناسبی به علت وارونگی هوا در انتظار تهران است

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس شورای شهر تهران گفت: قاعدتا با این شرایط و عدم تحویل اتوبوس ها باید در انتظار روز های نامناسبی همچون سال های قبل در شهر تهران باشیم.

روز های نامناسبی به علت وارونگی هوا در انتظار تهران است

به گزارش تسنیم، مهدی چمران صبح امروز در حاشیه برگزاری یکصدوششمین جلسه شورای شهر تهران در واکنش به صحبت های زاکانی شهردار تهران در مورد اختصاص یک خط تراموا در شهر تهران اظهار کرد: تراموا یا اتوبوس برقی یکی از وسایل نقلیه عمومی نیمه سنگین است که نسبت به مترو هزینه کمتری برای احداث آن می گردد.

وی با اشاره به اینکه هیچ وسیله نقلیه ای جای مترو را نخواهد گرفت، گفت: این وسیله نقلیه سنگین و پاک است و مقدار جابجایی مسافران به وسیله مترو نیز زیاد است البته هزینه زیادی نیز باید برای احداث آن انجام داد و در واقع جایگاه مترو با سایر وسایل نقلیه تفاوت دارد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تراموا یا اتوبوس برقی به چند شکل در کشور های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، اضافه نمود: این اتوبوس ها در مسیر ریل شده و یا بدون ریل یا به صورت یک کابین یا چند کابین مورد بهره برداری قرار می گیرد و اگر مسیر مناسبی نیز بدون تقاطع برای احداث تراموا در شهر تهران در نظر گرفته گردد می تواند جهت جابجایی مسافران موثر باشد، اما باید به این نکته اشاره گردد که باید مسیر های مناسب آنالیز و در نهایت در رابطه با خط تراموا تصمیم گیری گردد.

چمران با بیان اینکه تراموا در مسیر هایی که تقاطع های زیادی را دارند نمی تواند موثر باشد، توضیح داد: مگر اینکه در خیابان هایی که کمتر تقاطع داشته باشیم یا اصلا نداشته باشیم، از این وسیله استفاده کنیم.

وی در مورد استفاده از اتوبوس برقی در مسیر میدان بهارستان تا میدان جمهوری گفت: اخیرا به صورت آزمایشی در این میسر از اتوبوس برقی استفاده شده و بر اساس اعلام شهرداری تهران نتایج آن نیز مثبت بوده منتها اتوبوس های برقی هزینه های زیادی دارند ضمن اینکه باید محل مناسبی نیز برای شارژ اتوبوس های برقی در نظر گرفته گردد که البته ما در حال حاضر امکانات لازم برای شاژر نداریم.

رئیس شورای شهر تهران بعلاوه در ارتباط با وارونگی هوای مرکز توضیح داد: امروز نیز آقای جمالی نژاد در رادیو بیان کرد که حدود 10 سال است که اتوبوسی به کلانشهر های مرکز داده نشده که قاعدتا با این شرایط نمی توان انتظار داشت که اقدامات خوبی در کاهش آلودگی هوا انجام داد.

چمران با اشاره به وارونگی هوا گفت: قاعدتا با این شرایط و عدم تحویل اتوبوس ها باید در انتظار روز های نامناسبی همچون سال های قبل در شهر تهران باشیم.

وی بعلاوه به طرح تازه شهرداری تهران با عنوان بسته های خرسندساز ویژه کارکنان و پرسنل شهرداری تهران گفت: این طرح نیز طرح خوبی است که در قالب چند محور برای نیرو های شهرداری تهران انجام می گردد و هر طرح و برنامه ای که در راستای بهبود شرایط زندگی همکاران ما در شهرداری انجام گردد مورد توجه شورا خواهد بود.

منبع: فرارو

به "روز های نامناسبی به علت وارونگی هوا در انتظار تهران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز های نامناسبی به علت وارونگی هوا در انتظار تهران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید