راه درمان از بین رفتن حس بویایی درکرونایی ها چیست؟

به گزارش وبلاگ فروش، یک فوق تخصص گوش، حلق و بینی درباره بازگشت حس بویایی بیماران کرونایی گفت:بیمار باید عطر گل رز، محمدی، لیمو، عصاره آویشن و اوکالیپتوس را به شکل عمیق ببوید.

راه درمان از بین رفتن حس بویایی درکرونایی ها چیست؟

به گزارش گروه وبگردی وبلاگ فروش، محمد محسنی، استاد بیماری های گوش، حلق و بینی در پاسخ به این پرسش که راه درمان از بین رفتن حس بویایی در برخی مبتلایان به کرونا چگونه است؟، بیان داشت: این حالت بیشتر در مدل های اولیه کرونا بود و درصد زیادی از بیماران کرونایی بویایی خود را از دست می دادند، اما در نوع کرونای دلتا کمتر این موضوع مشاهده می گردد.

وی با بیان اینکه حدود 90 درصد موارد از بین رفتن حس بویایی در مبتلایان به کرونا ظرف یک تا 1.5 ماه به حالت اول برمی گردد، گفت:با دو گروه زیاد مشکل داریم؛ گروهی که این حالت دیر بر می گردد، اما درصد بالایی نیستند.

این فوق تخصص گوش، حلق و بینی یادآور شد: مشکل عمده ما بیمارانی هستند که این افراد بویایی شان بر می گردد، اما با یک حالتی بر می گردد که بیمار بو های بد و نامطبوع در بینی خود احساس می کند و باید تحت درمان قرار گیرد.

محسنی افزود: ما به این افراد آموزش بویایی هم می دهیم؛ به طوری که به بیمار می گوییم دو تا سه بار در روز و هربار به مدت 20 تا 30 ثانیه یک ماده بودار خاص مثلا عطر گل رز یا محمدی، عطر لیمو، عصاره آویشن و اوکالیپتوس را به شکل عمیق ببوید.

وی گفت: کمتر می بینیم بیمارانی را که مثلا بعد از 6 ماه بگویند حس بویایی ندارم؛ ضمن اینکه در نوع کرونای دلتا خیلی اختلال بویایی را نمی بینیم و این حالت در مدل های اولیه کرونا شایع تر بود؛ اما در کل بیماران خود به خود این حالت خوب می گردد.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه درمان از بین رفتن حس بویایی درکرونایی ها چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه درمان از بین رفتن حس بویایی درکرونایی ها چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید