راهنمای خرید پوستر دیواری؛ نکات مهمی که باید بدانید

به گزارش وبلاگ فروش، کاغذ دیواری محصول شناخته شده ای است که اگرچه در دهه های اخیر با تنوع طرح زیاد و جنس همراه بوده اما از دیرباز به عنوان رقیبی دیرینه برای رنگ و نقاشی دیوارها کاربرد داشته است. این روزها، نسل تازه ای از این محصول در قالب پوستر دیواری به بازار عرضه می گردد که تنوع بیشتر و نصب و اجرای آسان تری دارد. پوسترهای دیواری برای انواع محیط های اداری و مسکونی و... کاربرد دارند. اگر قصد دارید که فضایی ایدئال و مجذوب کننده ایجاد کنید، حتما به پوسترهای دیواری هم نیم نگاهی داشته باشید. با مرور راهنما پوستر دیواری می توانید فضای هر مکان را با حال وهوای موردنظر و انسجام و زیبایی بی رقیب در اختیار داشته باشید.

راهنمای خرید پوستر دیواری؛ نکات مهمی که باید بدانید

شناخت دقیق محصول

پیش از آنکه تصمیم به خرید پوستر دیواری بگیرید، به شما توصیه می گردد که شناخت دقیقی از این محصول داشته باشید. پوستر دیواری ها برخلاف کاغذ دیواری های معمولی به طور رولی عرضه نمی شوند. این محصولات به شکل قطعاتی فراوری می شوند که با قرارگرفتن در کنار هم روی دیوار، طرح و نقشی دلخواه ایجاد می نمایند. در واقع، مانند کاغذ دیواری تکراری از یک طرح تعیین نیستند. بنابراین، اگر در پی یک الگوی مجذوب کننده و متنوع برای طراحی داخلی فضای اتاق کار یا منزل و... هستید، حتما نیم نگاهی به پوسترهای دیواری داشته باشید.

طرح و نقش پوستر دیواری

طرح و نقش پوستر دیواری ها بسیار متنوع است؛ شاید حتی می توانیم بگوییم که طرح های این محصولات از کاغذدیواری های معمولی بسیار رنگارنگ تر است. دستتان در انتخاب انواع نقش و طرح باز است. برای مثال، می توانید از میان دسته بندی های متنوع پوستر دیواری متناسب با فضای مورد نظرتان بهره ببرید:

  • پوستر دیواری طبیعت
  • پوستر دیواری گل
  • پوستر دیواری آجر
  • پوستر طرح نقشه دنیا

این موارد نمونه هایی از طرح هایی است که می توانید برای پوستر دیواری تان انتخاب کنید. باید حواستان به تناسب الگو، رنگ و نقشه پوستر دیواری با محیط موردنظرتان باشد. بعضی از مکان ها مانند اتاق خواب به پوسترهایی با طرح های آرامش بخش و پرنشاط نیازمند هستند. برای مثال، انتخاب طرح جاده یا گل و دشت می تواند فکر خوبی باشد. انواع گل یا طرح های فانتزی هم در محصولات پوستر موجود هستند. با درنظرگرفتن سلیقه، فضای اتاق و نور می توانید به گزینه های مناسب برسید.

محل نصب و اجرا

همان طور که پیش تر هم گفته شد، پوسترها برخلاف کاغذدیواری ها دارای طرح های متنوع هستند و شکلی پازل گونه دارند. بنابراین، شما می توانید با در نظرگرفتن یک دیوار کانونی در اتاق و فضای موردنظرتان، طرحی خاص و نقش اصلی پوستر دیواری را روی آن بنشانید. برای دیوارهای مکمل هم بخش های ساده تر طرح پوستر را روی دیوار قرار بدهید. چنین روش هایی در راهنمای خرید پوستر دیواری به شما در ایجاد فضای خاصی یاری می نماید که به میل و بنا به اصول طراحی، به چیدمان و دکوراسیون هر مکانی یاری می نماید.

در نظرگرفتن ابعاد

حواستان به میزان و ابعاد پوستر دیواری و میزان دیواری باشد که قرار است، آن را رویش قرار بدهید. اگر تناسبی میان این دو نباشد، جلوه پوستر دیواری از بین می رود و فضا نه تنها زیبا نمی گردد بلکه بسیار به هم ریخته و نامتناسب خواهد شد. امکان سفار شی سازی پوسترها از نظر میزان و ابعاد هم وجود دارد. حتی می توانید طرح دلخواهتان را هم برای چاپ روی پوسترهای دیواری سفارش بدهید. پس در این زمینه حفظ اهمیت ارتباط میان ابعاد و میزان پوستر و دیوار را از قلم نیاندازید.

توجه به پوستر دیواری و اسباب دیگر

در هر راهنمای خرید پوستر دیواری دقت به تناسب میان این محصول با اسباب و وسایل دیگر موجود در فضا هم به شدت توصیه می گردد. اگر اتاق موردنظرتان دارای استایل کلاسیک است، باید برای خرید آنلاین انواع طرح های تازه کاغذ دیواری متناسب برای دیوارهایش هم به طرحی با همان سبک وسیاق توجه کنید. از نقطه نظر رنگ هم تناسب را از قلم نیاندازید. پوستر دیواری خط نستعلیق یا طرح رنسانس از جمله مواردی است که در فضایی کلاسیک انسجام و تعادل مجذوب کنندهی ایجاد می نماید. دستتان در انتخاب پوستر دیواری مناسب کاملا باز است. با در نظرگرفتن هماهنگی میان اسباب موجود در هر مکان و پوستری که می خرید، طراحی داخلی تان شیک و مجذوب کننده تر می گردد.

دقت به زیرساخت دیوار

با توجه به اینکه زیرساخت دیوار موردنظرتان برای پوستر دیواری کردن چگونه است، انتخاب هایتان متفاوت می گردد. گاهی اوقات، دیوار دارای فرورفتگی ها یا برجستگی هایی است که مانع از جلوه درست طرحی خاص از پوستر روی دیوار می گردد. در چنین مواقعی، بهتر است به سراغ رنگ های تیره تر و کاغذ دیواری هایی بروید که نقوششان حالت برجسته دارند و مانع از دیده شدن ناصافی های دیوار زیرین می شوند. برای مثال، پوستر دیواری طرح سنگ یا چوب می تواند در چنین مواقعی به یاریتان بیاید و در پنهان کردن ناصافی های دیوار نقش داشته باشد.

آشنایی با حق انتخاب های خود

دنیای پوسترهای دیواری بسیار متنوع است. باید با انتخاب های پیش رویتان از قبل آشنا باشید تا بتوانید به سراغ گزینه درست و مناسب بروید. همان طور که می دانید، شمار طرح ها و الگوهای پوسترهای موجود در بازار بسیار زیاد است. با آگاهی به این موضوع است که می توانید انتخاب درست تری داشته باشید. برای مثال، خوب است بدانید که پوستر دیواری سه بعدی عمق دار با طرح آسمان می تواند گزینه مناسبی برای سقف باشد. اگر سقف بلندی در اتاق ندارید یا می خواهید که فضا را خاص و زیبا کنید، چنین انتخابی برایتان بسیار مناسب به نظر می رسد.

بودجه و هزینه

به تناسب میان بودجه و هزینه ها هم دقت داشته باشید. یادتان باشد که در بازار خرید پوستر دیواری جای هیچ نگرانی وجود ندارد. دلیل چیست؟ چون تنوع محصولات از هر نظر بسیار زیاد است. هم رنگ ها و طرح ها پرشمار هستند و هم جنس ها و قیمت ها. بنا به اینکه چقدر بودجه خرید در اختیار دارید، قدرت تصمیم گیری خواهید داشت. گاهی اوقات، از آنجا که طراحی یک فضا موقتی است، مایل به خرج کردن مبلغ بالایی برای پوستر دیواری نیستید. در این مواقع هم جای نگرانی وجود ندارد چون در هر حال، با نرخی مناسب هم می توانید پوستر دیواری مطلوب را از فروشگاه های خوش نام و معتبر تهیه کنید.

کاغذ و جنس پوستر دیواری

بنا به اینکه قرار است، پوستر را در کدام بخش از اتاق قرار بدهید به جنس آن دقت کنید. کاغذهای دیواری جنس های مختلفی دارند. برای نمونه از جنس اکلیلی، چرمی و کتان در بازار عرضه می شوند. بنا به اینکه برای چه اتاق و فضایی از آنها استفاده می کنید، دستتان در انتخاب باز است و باید به سراغ گزینه موردنظرتان بروید. بعضی از این محصولات قابل شست وشو هستند و برای نمونه در فضاهایی پرتردد از هر فضا یا مکان هایی مانند اتاق خواب کودک کاربرد زیادی دارند.

توجه به رنگ

رنگ از مهم ترین موضوعاتی است که باید در طراحی داخلی هر فضا در نظر داشته باشید. بنا به اینکه در چه فضا و مکانی به سر می برید، رنگ پوستر دیواری تان را انتخاب کنید. اگر احساس می کنید که فضا گرفته و کم نور است، باید به سراغ رنگ های روشن تر با طرح های دل بازتر بروید. برای مثال، پوستر دیواری سه بعدی با طرح درخت یا گل از انتخاب های مجذوب کنندهی است که اگر طیف رنگی سبز نعنایی هم داشته باشد، برای چنین فضایی انتخابی مطلوب خواهد بود.

معرفی برترین فروشگاه و سایت برای خرید اینترنتی کاغذ دیواری

برای تهیه پوستر دیواری باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. تنوع محصولات بازار از نقطه نظر جنس و قیمت بسیار زیاد است اما این شما هستید که باید با انتخاب فروشگاهی خوش نام، تصمیم درستی برای خرید بگیرید. فروشگاه منزل به آدرس اینترنتی https://www.manzel.ir یکی از مواردی است که معروفیت زیادی میان مشتریان دارد. با خرید از چنین مرجع و مکان عرضه کاغذ دیواری و پوستر دیواری می توانید با خیال راحت بابت جنس و کیفیت محصول به سراغ انتخاب از میان مدل ها، رنگ ها و طرح های متنوع بروید.

منبع: فرارو

به "راهنمای خرید پوستر دیواری؛ نکات مهمی که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید پوستر دیواری؛ نکات مهمی که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید