درخواست AFC برای ابطال مجوز حرفه ای استقلال، پرسپولیس و گل گهر

به گزارش وبلاگ فروش، فدراسیون فوتبال گفت که کنفدراسیون فوتبال آسیا در دادخواست تقدیمی، از مرجع Entry Control Body خواهان ابطال مجوز های حرفه ای اعطا شده سه باشگاه ایرانی استقلال، پرسپولیس و گل گهر و پس گیری سهمیه مربوطه به مسابقات لیگ قهرمانان فصل جاری و ارسال پرونده باشگاه ها به کمیته انضباطی AFC جهت اتخاذ تصمیم شده است.

درخواست AFC برای ابطال مجوز حرفه ای استقلال، پرسپولیس و گل گهر

به گزارش ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای خواهان حذف مجوز حرفه ای سه باشگاه ایرانی استقلال، پرسپولیس و گل گهر شد.

فدراسیون فوتبال در واکنش به این موضوع اعلام کرد:

در پی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با شرایط سه باشگاه ایرانی از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و به منظور تنویر افکار عمومی و جامعه فوتبال، توضیحاتی از سوی فدراسیون فوتبال به جامعه فوتبال ارائه می شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ 22 دسامبر 2021 دادخواستی را در رابطه با عدم رعایت برخی از معیار ها و الزامات اجباری (A Criteria) از طریق باشگاه های استقلال، پرسپولیس و گل گهر تسلیم بخش کنترلی AFC Entry Control Body کرد که مسئولیت معین نمودن امکان حضور یا عدم حضور باشگاه ها در مسابقات باشگاهی تحت نظر AFC را دارد.

بموجب این دادخواستها، مدارک ارسالی قبلی باشگاه ها جهت دریافت مجوز حرفه ای برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در تاریخ 10 نوامبر 2021 از طریق شرکت مستقل حسابرسی به نام Ballympics بررسی شد. دادخواست های AFC و گزارش حسابرسی از طریق AFC مستقیما برای کلیه باشگاه های ایرانی دریافت کننده مجوز حرفه ای ارسال شده و نواقص مربوط به هرکدام از باشگاه ها برای آن ها با ذکر جزئیات و مستندات ارسال شده است.

بر اساس همین گزارش، سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل گهر پیروز به رعایت الزامات و معیار های A قوانین و مقررات مجوزحرفه ای AFC نشده اند.

شایان ذکر است مطابق با آیین نامه مجوز حرفه ای AFC، باشگاه ها موظف به رعایت کلیه معیار های A که لازم الاجراست، هستند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در دادخواست تقدیمی، از مرجع Entry Control Body خواهان ابطال مجوز های حرفه ای اعطا شده به این سه باشگاه ایرانی و پس گیری سهمیه مربوطه در مسابقات لیگ قهرمانان فصل جاری و ارسال پرونده باشگاه ها به کمیته انضباطی AFC جهت اتخاذ تصمیم شده است.

به موجب ابلاغیه دریافتی، به باشگاه ها 5 روز و تا ساعت 11:59 شب به وقت محلی مالزی روز 27 دسامبر 2021 فرصت داده شده تا دفاعیات و مدارک و مستندات خود را برای تصمیمات آینده ارسال کنند.

منبع: فرارو

به "درخواست AFC برای ابطال مجوز حرفه ای استقلال، پرسپولیس و گل گهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست AFC برای ابطال مجوز حرفه ای استقلال، پرسپولیس و گل گهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید